Google | Bezpečnost | WordPress

Oficiální plugin Googlu pro Wordpress lze napadnout. Chyby opravuje aktualizace

Google nabízí zdarma plugin pro populární systém Wordpress, který umožňuje administrátorům propojit stránky se službou Search Console. Doplněk ale obsahuje závažnou chybu, kvůli které mohou útočníci získat přístup právě do této služby Googlu.

Plugin s názvem Site Kit Google vydal poměrně nedávno a umožňuje administrátorům snadno propojit svou stránku se službami Googlu. Tou nejhlavnější je právě Search Console sloužící pro získání informací z vyhledávání, umí ale propojit i Analytics, PageSpeed Insights a reklamní AdSense. Není tak divu, že se jedná o populární doplněk – dle oficiálního repozitáře s doplňky má aktuálně více jak 400 000 aktivních instalací.

Aktuální chyba souvisela s elevací oprávnění, kdy útočník mohl získat administrátorská práva právě ve službě Search Console a tím pádem nejen zobrazit údaje o webu, ale i modifikovat sitemapy a další nastavení ve vyhledávání. Plugin obsahoval dvě chyby, které souvisely s úvodním nastavením. Registrovaný uživatel i se základní úrovní (tedy návštěvník, který jinak nemá přístup do administrace vyjma svého profilu) totiž mohl do tohoto procesu vstoupit.

Google aktuálně vydal opravenou verzi, která již kontroluje, zda má uživatel dostatečná oprávnění pro spuštění akce a zároveň upozorní současné administrátory v rámci Search Console, když je přidán nový vlastník. Pokud tedy Site Kit používáte, zamiřte do nastavení svého webu a aktualizujte.

Zdroj: TechRadar

Diskuze (3) Další článek: Giphy bude patřit Facebooku. Za sbírku animovaných gifů utratil v přepočtu 10,2 miliardy korun

Témata článku: Software, Google, Internet, Bezpečnost, Hacking, Aktualizace, Vyhledávače, Plugin, WordPress, Administrátor, Chyba, WoR, Doplňky, Analytics, Search Console, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

** Galaxy Tab S8 Ultra je největší tablet od Samsungu ** Je to také největší tablet, který jsme v redakci kdy měli ** Co vše umí tato multimediální bestie od Samsungu?

Martin Chroust
TabletyRecenze
Konec pirátění? Aplikaci Ulož.to už nenajdete v marketu Google Play
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayMobilní aplikace
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět