Microsoft | Office 365 | Předplatné | Microsoft 365

Office 365 v dubnu končí, nahradí ho předplatné Microsoft 365. Přibudou funkce navíc

Microsoft již poměrně dlouho nabízí běžným spotřebitelům předplatné Office 365, pro firemní pak má navíc i Microsoft 365. U druhého nyní došlo k rozšíření pro všechny a zároveň si firma připravila několik novinek v rámci balíku Office.

Nové předplatné Microsoft 365 pro jednotlivce a domácnosti  startuje od 21 . dubna a stejně jako dosavadní Office 365, které nahradí, nabídne přístup k nejnovější verzi programů z balíku Office, úložiště na OneDrive, ale i přístup do Microsoft Teams a funkci Family Safety.

Některé funkce ale, včetně dvou posledně zmiňovaných programů bude Microsoft vypouštět v následujících měsících. Jedná se tedy o klasické předplatné, kdy jsou funkce přidávány postupně. Speciálních vylepšení se ale uživatelé dočkají i v rámci Wordu, Excelu, Outlooku a dalších programů.

Speciální verze Microsoft Teams pro běžné uživatele bude cílit hlavně na komunikaci v rámci rodiny a plánování. Jednat se tak bude o klasický chat, ve kterém ale bude snadné sdílet dokumenty z OneDrive, stejně jako posílat animované GIFy. Nechybí ani možnost sdílení polohy a další vychytávky, které mají ale i ostatní komunikátory. Je tak otázkou, zda uživatelé chtějí další od Microsoftu. Hlavně, když už tu jeden je – Skype.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Běžní uživatelé se dočkají i vlastní verze Teams a nové aplikace Family Safety.

Nová aplikace Family Safety zase umožní sledovat, kde se nachází rodinní příslušníci. Umožní ukládat oblíbená místa a třeba se nechat upozornit, kdy některý z příslušníků na místo dorazí, či jej naopak opustí.

Nejvíce exkluzivních funkcí a novinek ale bude v rámci balíku Office. V rámci Wordu se můžeme těšit na pokročilejší opravy chyba  gramatiky. PowerPoint získá vylepšení funkce Coach a v Excelu si zase lépe půjde spravovat osobní finance. Rozšíření se dočká i nabídka fontů – přibude jich na 300. K tomu bude i 200 nových šablon či skoro tři tisíce ikon pro použití v rámci dokumentů.

Přechod všech uživatelů na novou verzi předplatného by měl proběhnout v průběhu dubna, kromě dodatečných funkcí a názvu by se ale nemělo nic jiného měnit.

Zdroj: The Verge

Diskuze (55) Další článek: Webkamery jsou nový toaletní papír. V obchodech prostě nejsou

Témata článku: Microsoft, Software, Microsoft Office, Office 365, Excel, Outlook, E-mail, OneDrive, OneNote, Skype, Microsoft Word, PowerPoint, Předplatné, Outlook.com, Microsoft Teams, Microsoft 365, Kalendář, Uživatelé, Balík, Funkce, Verze, The Verge, Coach, Family Safety, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle