Microsoft | Předplatné | Office 365 | Microsoft 365

Office 365 v dubnu končí, nahradí ho předplatné Microsoft 365. Přibudou funkce navíc

Microsoft již poměrně dlouho nabízí běžným spotřebitelům předplatné Office 365, pro firemní pak má navíc i Microsoft 365. U druhého nyní došlo k rozšíření pro všechny a zároveň si firma připravila několik novinek v rámci balíku Office.

Nové předplatné Microsoft 365 pro jednotlivce a domácnosti  startuje od 21 . dubna a stejně jako dosavadní Office 365, které nahradí, nabídne přístup k nejnovější verzi programů z balíku Office, úložiště na OneDrive, ale i přístup do Microsoft Teams a funkci Family Safety.

Některé funkce ale, včetně dvou posledně zmiňovaných programů bude Microsoft vypouštět v následujících měsících. Jedná se tedy o klasické předplatné, kdy jsou funkce přidávány postupně. Speciálních vylepšení se ale uživatelé dočkají i v rámci Wordu, Excelu, Outlooku a dalších programů.

Speciální verze Microsoft Teams pro běžné uživatele bude cílit hlavně na komunikaci v rámci rodiny a plánování. Jednat se tak bude o klasický chat, ve kterém ale bude snadné sdílet dokumenty z OneDrive, stejně jako posílat animované GIFy. Nechybí ani možnost sdílení polohy a další vychytávky, které mají ale i ostatní komunikátory. Je tak otázkou, zda uživatelé chtějí další od Microsoftu. Hlavně, když už tu jeden je – Skype.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Běžní uživatelé se dočkají i vlastní verze Teams a nové aplikace Family Safety.

Nová aplikace Family Safety zase umožní sledovat, kde se nachází rodinní příslušníci. Umožní ukládat oblíbená místa a třeba se nechat upozornit, kdy některý z příslušníků na místo dorazí, či jej naopak opustí.

Nejvíce exkluzivních funkcí a novinek ale bude v rámci balíku Office. V rámci Wordu se můžeme těšit na pokročilejší opravy chyba  gramatiky. PowerPoint získá vylepšení funkce Coach a v Excelu si zase lépe půjde spravovat osobní finance. Rozšíření se dočká i nabídka fontů – přibude jich na 300. K tomu bude i 200 nových šablon či skoro tři tisíce ikon pro použití v rámci dokumentů.

Přechod všech uživatelů na novou verzi předplatného by měl proběhnout v průběhu dubna, kromě dodatečných funkcí a názvu by se ale nemělo nic jiného měnit.

Zdroj: The Verge

Diskuze (55) Další článek: S postupujícím věkem chřadne člověk na těle i na duchu. Odchází nám dřív hlava, nebo tělo?

Témata článku: Software, Microsoft Office, Microsoft, Excel, Outlook, PowerPoint, OneDrive, Skype, Outlook.com, Microsoft Word, Microsoft Teams, E-mail, Předplatné, Office 365, Kalendář, OneNote, Microsoft 365, Family Safety, Verze, Funkce, Coach, The Verge, Balík, Uživatelé


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X