Microsoft | Předplatné | Office 365 | Microsoft 365

Office 365 v dubnu končí, nahradí ho předplatné Microsoft 365. Přibudou funkce navíc

Microsoft již poměrně dlouho nabízí běžným spotřebitelům předplatné Office 365, pro firemní pak má navíc i Microsoft 365. U druhého nyní došlo k rozšíření pro všechny a zároveň si firma připravila několik novinek v rámci balíku Office.

Nové předplatné Microsoft 365 pro jednotlivce a domácnosti  startuje od 21 . dubna a stejně jako dosavadní Office 365, které nahradí, nabídne přístup k nejnovější verzi programů z balíku Office, úložiště na OneDrive, ale i přístup do Microsoft Teams a funkci Family Safety.

Některé funkce ale, včetně dvou posledně zmiňovaných programů bude Microsoft vypouštět v následujících měsících. Jedná se tedy o klasické předplatné, kdy jsou funkce přidávány postupně. Speciálních vylepšení se ale uživatelé dočkají i v rámci Wordu, Excelu, Outlooku a dalších programů.

Speciální verze Microsoft Teams pro běžné uživatele bude cílit hlavně na komunikaci v rámci rodiny a plánování. Jednat se tak bude o klasický chat, ve kterém ale bude snadné sdílet dokumenty z OneDrive, stejně jako posílat animované GIFy. Nechybí ani možnost sdílení polohy a další vychytávky, které mají ale i ostatní komunikátory. Je tak otázkou, zda uživatelé chtějí další od Microsoftu. Hlavně, když už tu jeden je – Skype.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Běžní uživatelé se dočkají i vlastní verze Teams a nové aplikace Family Safety.

Nová aplikace Family Safety zase umožní sledovat, kde se nachází rodinní příslušníci. Umožní ukládat oblíbená místa a třeba se nechat upozornit, kdy některý z příslušníků na místo dorazí, či jej naopak opustí.

Nejvíce exkluzivních funkcí a novinek ale bude v rámci balíku Office. V rámci Wordu se můžeme těšit na pokročilejší opravy chyba  gramatiky. PowerPoint získá vylepšení funkce Coach a v Excelu si zase lépe půjde spravovat osobní finance. Rozšíření se dočká i nabídka fontů – přibude jich na 300. K tomu bude i 200 nových šablon či skoro tři tisíce ikon pro použití v rámci dokumentů.

Přechod všech uživatelů na novou verzi předplatného by měl proběhnout v průběhu dubna, kromě dodatečných funkcí a názvu by se ale nemělo nic jiného měnit.

Zdroj: The Verge

Diskuze (55) Další článek: S postupujícím věkem chřadne člověk na těle i na duchu. Odchází nám dřív hlava, nebo tělo?

Témata článku: Software, Microsoft Office, Microsoft, Outlook, Excel, OneDrive, PowerPoint, Skype, Outlook.com, Microsoft Teams, Microsoft Word, E-mail, Předplatné, Office 365, Kalendář, OneNote, Microsoft 365, Family Safety, Uživatelé, Coach, Funkce, Verze, Balík, The Verge


Určitě si přečtěte

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 57

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X