Office 2019 budou vyžadovat Windows 10, a to i v rámci Office 365. Se staršími systémy máte smůlu

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 24

Názory k článku

04. 02. 2018 21:21

Takže když si to shrneme, tak vlastně ty Office 2019 jsou daleko horší než byli třeba Office 2003, protože mají na stejnou práci daleko náročnější požadavky. A hlavně je to tím, že dnes již nikdo nic neprogramuje, ale skládá a pak zkompiluje do obrovského hnusu, kde kolikrát více než polovina je zdrojový kód. Zkuste se někdy podívat do jakéhokoliv souboru DLL nebo EXE a budete zhnuseni jak šlendriánem rádoby programátorů.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
03. 02. 2018 20:21

Mozna by se mel Microsoft misto umelych omezeni at uz koncem podpory nebo navazanim verze Office na verzi Windows snazit spise motivovat zakazniky k upgrade pozitivnim pristupem, tim ze nabidne neco noveho, neco co budou chtit. Bohuzel to je neco co mu uz leta nejde. Doma jsem presel na Windows 10, protoze jsem fakticky musel, z meho pohledu jednoznacne horsi operacni system nez Windows 7 na kterych stale jedeme v praci. Zejmena v oblasti celkove stability a obzvlaste systemem patchovani jsou pro mne stare sedmicky masivne lepsim systemem nez desitky. Nemuset prechazet kvuli koncici podpore a omezeni upgrade programu, tak bych rozhodne neupgradoval.
U Office jakozto bezny uzivatel ani nepamatuji kdy nektera verze prinesla neco co by mi usnadnilo praci nebo se mi alespon libilo. Fakticky od verze co prinesla ribbon menu, coz jak jsem ted zjistil byly Office 2007 vydane !jedenact let! zpatky jsem prilis nezaznamenal nejake vyznamnejsi zmeny v produktu. Aktualne ani netusim jakou verzi mam na firemnim notebooku, musel bych se podivat. To je docela smutna vizitka pro kreativni teamy Microsoftu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 02. 2018 06:08

Jakou přidanou hodnotu budou mít Office 2019 oproti Office 2016, že se vyplatí přejít na desítky? A upgradovat? Jestli jen zvednuté číslo v roku a pár kosmetických úprav, tak asi ne. Bral bych revoluci jako byl přechod z verze 2003 na 2007, jinak to moc význam nemá. V práci jedeme na Office 2010 a evidentně to stačí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
02. 02. 2018 20:37

🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼
"Velkou změnou bude také to, že jediná dostupná instalace bude pouze skrze click-to-run, která má za výhodu třeba to, že jednotlivé programy lze používat už v průběhu instalace. MSI balíčky budou dostupné pouze pro serverovou verzi."
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼
Tento odstavec vůbec nechápu. Podle mě je totálně nesmyslný. O Office 2019 nevím nic, ale vím jak funguje Office 2016. A podle mě to bude fungovat podobně, no spíš úplně stejně. A tedy že jsou dostupné click-to-run instalačky a ty se můžou použít buď jako samotná offline instalačka, přes online exe nebo Office Deployment Tool. Teď se distribuují jako click-to-run offline instalačky. Všechny možnosti obsahují licenční soubory myslím na všechny licencování a všechny edice, takže pokud je člověk šikovnej tak přes click-to-run může instalovat a používat jaký chce program nebo edici a v jakémkoliv licencování, které vlastní (klidně i volume licence). V případě volume licence se dělají na některé programy/edice (např. office proplus, office standard, visio, project) volume instalačky (msi).
Takže:
1. V čem spočívá to "Velkou změnou"? Já nevidím velkou a nevidím dokonce ani tu změnu.
2. Umím používat všechny způsoby instalace click-to-run, ale nevšimnul jsem si, že bych mohl používat programy v průběhu instalace. To mám chápat jako tak, že když se nakopíruje polovina OUTLOOK.EXE tak jej už můžu používat, jo? Proč by to měla být výhoda? To jako normální uživatel potřebuje používat programy office během těch pár sekund instalace office?
Vladislave Klusko, víš ty vůbec co je to click-to-run a jak funguje?
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼
Edit1:
Kdyby byl někdo špatně informovaný jako já a něvěděl o tom používání programů při instalaci přes click-to-run tak doporučuju přečíst ten odkaz co dal v reakci našinec:
https://blogs.technet.microsoft.com/technetczsk/2013/03/06/td...
je tam popsané jak to používání programů během instalace přes click-to-run funguje na office 2013 a 2016.
Edit2:
... no ale stejně netuším jak to funguje, protože při běžné instalaci to v tom instalačním okně nepíše, že se smí už programy používat, zástupce to dá tak při +- 95% průběhu instalace pár vteřin před nainstalováním, stejně i tak ta instalace je za chvilku, tak nechápu k čemu by to mohlo být dobrý

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
02. 02. 2018 17:18

Smutek, ...svet IT se zene kupredu tak rychle ze uz ani nestiham resit co vsude nefunguje (a nejsem sam ani vyrobci cehokoliv nestaci zaplatovat, natozpak odladovat) a vedeni je na me na*rane ze naklady na IT podporu jdou prudce nahoru a zadna viditelna pridana hodnota se nekona (ba naopak, nekompatibilita, nestabilita, chaoticnost...). EU chce aby vsechno vypadalo jako sit v bance a proti tomu MS se*e do startu navrhy na download (store) pochybnych app co vyviji buhvi kdo... Na tohle zacinam bejt moc starej, asi pujdu doplnovat zbozi do Teska...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
02. 02. 2018 17:03

Nakonec ještěže ten LibreOffice máme, ani placený WordPerfect (Office X8, Corel) není zlý, právníci jej často používají, dá se na něj zvyknout a dává uživateli, velkou volnost, neprudí z každou deb..., ale to je jedno. Ohledně firem si MS přestává uvědomovat o co jde, ony nemohou neustále řešit problémy (jakékoliv) s novou verzí SW, případně s aktualizacemi v bláznivém tempu. Vzpomínáte na aktualizaci při opravě CPU chyb, no jejda, nějaké pády, nemožnost nahodit PC, co je firmám po tom, že? Přičemž podobné nestability, produkují i obyčejné aktualizace již vydaného SW, kdy při tvorbě, je více času si dát pozor. Jak jsem již mnohokrát říkal, dnešní doba, bláznivá po aktualizacích div ne, co den, nebude trvat věčně. Kdy připomenu, že mnoho firem s výmluvou, že již nemají $ / čas, přešlo na pronájmy, místo toho, aby lidem nechaly, koupenou funkční verzi SW, chvástaly se, jak bude hafo nových funkcí, čas na změny a výsledek? Nová dema, beta funkce a skutečné, chtěné, účelné novinky - jen kosmetické záležitosti. Kašlou na to, ne že pronájem bude výhra pro zákazníka.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
02. 02. 2018 17:02

Už to začíná jak donutit lidi si koupit 10 :D

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
02. 02. 2018 16:53

Před pár lety jsem si na Maca nainstaloval myslím Office 2011, abych kamarádce upravil text a poslal na PC se stejnou verzí. Popisky jsem propojil s obrázky. Ty jsem ukotvil ke stránkám. A stejně to otevřela úplně rozpadlé. Za 25 let žádný pokrok. Pravda tenkrát nešlo k ukládání použít DOC, ale RTF, abych dokument spolehlivě znovu otevřel.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
02. 02. 2018 16:28

Hm, MS Office, to ještě existuje?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
02. 02. 2018 16:18

Proč smůlu?
Vždyť je to jedno. Už změny mezi MSO 2007 a 2010 nestály moc za řeč ani za upgrade. A s dalšími verzemi je to čím dál víc vidět, nové MSO zpravidla znamenají jen zbytečné přeučování se samoúčelným úpravám bez přidané hodnoty a upgrade je tak většinou jen ke škodě uživatelů.
Propad zájmu domácích uživatelů o upgrade MSO nezastaví asi žádná propaganda.
V podnikové sféře sice bohužel nátlak tohoto typu může přinést nějaké nové uživatele rádobyinovovaných MSO i bazmeku W10. Ale zároveň může část podniků přimět k ještě důslednějěímu setrvání u starších verzí.
Takže uvidíme. A že MS nedržím palce, aby mu to vyšlo, je myslím jasné .

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
02. 02. 2018 16:14

Čížek 6:40: "já si myslím že ten desktopový outlook by se měl hodně podobat tomu webovému". Hmm asi ještě zůstanu konzerva na 2003 :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
02. 02. 2018 15:31

Tak si Microsoft vydělá míň peněz, jeho problém.
Uživatelé starších systémů nebudou mít důvod přecházet na novější MS Office a zůstanou u starého, nebo přejdou na alternativu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor