Office 2003 se dočkáme 21. října 2003

Microsoft včera dokončil práci na hlavních aplikacích z rodiny Microsoft Office a předal je do výroby. Spolu s tímto krokem Microsoft zveřejnil datum oficiálního uvedení Office 2003 na trh a ceny nových produktů, které mohou být příjemným překvapením.
Microsoft včera oznámil, že práce na vývoji klíčových aplikací, které tvoří kancelářský balík Microsoft Windows 2003, byly ukončeny a vzorová CD byla předána do výroby. Microsoft zároveň zveřejnil ceny většiny produktů náležících do Microsoft Office Systému, který zahrnuje jak desktopové aplikace, tak serverové produkty. Ceny byly přitom zachovány na úrovni Office XP.

Je libo celé menu?

Office Professional Edition - nejobsáhlejší verze Office pro běžné uživatele - zahrnuje aplikace Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Access, Publisher a Business Contact Manager pro Outlook za cenu 499 dolarů. Cena upgradu z Office 97 a novější je stanovena na 329 USD.

Verze Small Business Edition, která se od profesionálního balení liší absencí aplikace Access, se bude prodávat za cenu o padesát dolarů nižší a to i v případě upgrade. Plná verze tak bude stát 449 respektive 279 dolarů za upgrade.

Třetí a nejprodávanější verze Office Standard Edition 2003 zahrnuje Word, Excel, Outlook a PowerPoint za cenu 399 USD s možností upgrade ze starší Office za 329 dolarů. Speciální varianta standardního balení Office určená studentům a učitelům se bude této skupině zákazníků prodávat za 149 dolarů.

Bez cenovky zůstávají dvě konfigurace Microsoft Office – Professional Enterprise Edition 2003 a Office Basic Edition 2003. Enterprise Edition je určena velkým zákazníkům jako jsou velké firmy nebo vysoké školy. Oproti obyčejné profesionální verzi Office bude Enterprise Edition obohacena o aplikaci InfoPath. Naopak Basic Edition je určena pro distribuci s novými počítači a obsahuje pouze Word, Excel a Outlook.

...nebo pouze vybraný chod?

Microsoft kromě „balíčků“ nabídne také samostatné aplikace. Každá z aplikací Word, Excel, PowerPoint a Access bude k dispozici samostatně za 229 dolarů (v případě upgradu za 109 dolarů). Outlook 2003, který od verze XP doznal asi nejpatrnějších změn, bude možné samostatně pořídit za 109 dolarů, ovšem bez možnosti upgrade.

Software pro jednoduché DTP Microsoft Publisher bude Microsoft prodávat za 169 dolarů se slevou sedmdesáti dolarů pro uživatele starších verzí. Kromě toho nabídne Microsoft Publisher také v balíčku s aplikací pro editaci grafiky Digital Image Pro za dvě stě devět dolarů.

Frontpage pro tvorbu HTML projektů a jejich správu bude stát 199 dolarů. Aplikace Visio bude k dispozici ve verzi standard za 199 dolarů a v profesionální verzi, která přijde na 499 USD. Upgrade ze starší verze aplikace Visio Professional pak přijde na 249 dolarů, u verze standard na stovku. Aplikace Project bude k dispozici také ve verzích Standard a Professional za 599 resp. 999 dolarů. A nakonec novinky InfoPath a OneNote bude Microsoft nabízet za shodných 199 dolarů.

Kvalitní obsluha samozřejmostí

Spolu s cenami desktopových produktů zveřejnil Microsoft také ceny vybraných serverových produktů. Sharepoint Portal Server 2003 včetně pěti uživatelských licencí přijde na 5 619 dolarů. Exchange Server 2003 Enterprise Edition bude stát 3 999 dolarů, Standard Edition verze 699 dolarů a Project Server přijde na 1 499 USD. Nový server zaměřený na bezpečnou okamžitou komunikaci Live Communication Server 2003 bude stát 929 dolarů, licence pro jednoho uživatele přijde na 35 USD.

Diskuze (36) Další článek: W32.Sobig.F: další červ útočí, tentokrát poštou

Témata článku: Microsoft, Dolar, Profesionální verze, Obyčejný zákazník, Microsoft Outlook, Cenovka, Microsoft Office 2010, Office, Profesionální varianta, Upgrade, Microsoft Office 2013, Microsoft Excel, Microsoft Office 365


Určitě si přečtěte

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji