Office 2003 se dočkáme 21. října 2003

Microsoft včera dokončil práci na hlavních aplikacích z rodiny Microsoft Office a předal je do výroby. Spolu s tímto krokem Microsoft zveřejnil datum oficiálního uvedení Office 2003 na trh a ceny nových produktů, které mohou být příjemným překvapením.
Microsoft včera oznámil, že práce na vývoji klíčových aplikací, které tvoří kancelářský balík Microsoft Windows 2003, byly ukončeny a vzorová CD byla předána do výroby. Microsoft zároveň zveřejnil ceny většiny produktů náležících do Microsoft Office Systému, který zahrnuje jak desktopové aplikace, tak serverové produkty. Ceny byly přitom zachovány na úrovni Office XP.

Je libo celé menu?

Office Professional Edition - nejobsáhlejší verze Office pro běžné uživatele - zahrnuje aplikace Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Access, Publisher a Business Contact Manager pro Outlook za cenu 499 dolarů. Cena upgradu z Office 97 a novější je stanovena na 329 USD.

Verze Small Business Edition, která se od profesionálního balení liší absencí aplikace Access, se bude prodávat za cenu o padesát dolarů nižší a to i v případě upgrade. Plná verze tak bude stát 449 respektive 279 dolarů za upgrade.

Třetí a nejprodávanější verze Office Standard Edition 2003 zahrnuje Word, Excel, Outlook a PowerPoint za cenu 399 USD s možností upgrade ze starší Office za 329 dolarů. Speciální varianta standardního balení Office určená studentům a učitelům se bude této skupině zákazníků prodávat za 149 dolarů.

Bez cenovky zůstávají dvě konfigurace Microsoft Office – Professional Enterprise Edition 2003 a Office Basic Edition 2003. Enterprise Edition je určena velkým zákazníkům jako jsou velké firmy nebo vysoké školy. Oproti obyčejné profesionální verzi Office bude Enterprise Edition obohacena o aplikaci InfoPath. Naopak Basic Edition je určena pro distribuci s novými počítači a obsahuje pouze Word, Excel a Outlook.

...nebo pouze vybraný chod?

Microsoft kromě „balíčků“ nabídne také samostatné aplikace. Každá z aplikací Word, Excel, PowerPoint a Access bude k dispozici samostatně za 229 dolarů (v případě upgradu za 109 dolarů). Outlook 2003, který od verze XP doznal asi nejpatrnějších změn, bude možné samostatně pořídit za 109 dolarů, ovšem bez možnosti upgrade.

Software pro jednoduché DTP Microsoft Publisher bude Microsoft prodávat za 169 dolarů se slevou sedmdesáti dolarů pro uživatele starších verzí. Kromě toho nabídne Microsoft Publisher také v balíčku s aplikací pro editaci grafiky Digital Image Pro za dvě stě devět dolarů.

Frontpage pro tvorbu HTML projektů a jejich správu bude stát 199 dolarů. Aplikace Visio bude k dispozici ve verzi standard za 199 dolarů a v profesionální verzi, která přijde na 499 USD. Upgrade ze starší verze aplikace Visio Professional pak přijde na 249 dolarů, u verze standard na stovku. Aplikace Project bude k dispozici také ve verzích Standard a Professional za 599 resp. 999 dolarů. A nakonec novinky InfoPath a OneNote bude Microsoft nabízet za shodných 199 dolarů.

Kvalitní obsluha samozřejmostí

Spolu s cenami desktopových produktů zveřejnil Microsoft také ceny vybraných serverových produktů. Sharepoint Portal Server 2003 včetně pěti uživatelských licencí přijde na 5 619 dolarů. Exchange Server 2003 Enterprise Edition bude stát 3 999 dolarů, Standard Edition verze 699 dolarů a Project Server přijde na 1 499 USD. Nový server zaměřený na bezpečnou okamžitou komunikaci Live Communication Server 2003 bude stát 929 dolarů, licence pro jednoho uživatele přijde na 35 USD.

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office 2013, Office, Microsoft Office 365, Microsoft Office 2010, Microsoft Outlook, Profesionální varianta, Microsoft Excel, Obyčejný zákazník, Upgrade, Dolar, Profesionální verze, Cenovka

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 175

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 154

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji