Office 2000 beta 2 – sedm CD plných novinek

Máme k dispozici druhou betaverzi Office 2000 a přinášíme první várku novinek.
První betu Microsoft Office 2000 jsme dostali chvíli před Invexem, nicméně naše zkušenosti s ní nebyly nikterak valné. Vyznačovala se padavostí jako podzimní listí a řada funkcí byla jen položkou v menu, za kterou následovalo zhroucení aplikace. Dnes mám v ruce druhou betu a je třeba říci, že rozdíl tu je více než mimořádný. Nejen co do velikosti – beta verze kompletního Microsoft Office 2000 Premium Edition je dodávána na sedmi cédéčkách s dalším CD obsahujícím pomůcky a dokumentaci. Nový Office přidal do svého balíčku řadu dalších aplikací, konkrétně FrontPage 2000, Publisher 2000 a PhotoDraw 2000. Tuto betu 2 si již může sehnat každý, kdo je ochoten věnovat 20 dolarů Microsoftu na režii. Kromě toho, že se dostanete k programu se značným předstihem proti finální verzi (konečná verze se očekává v druhé půlce příštího roku a bude časována zřejmě současně s Windows 2000), můžete si i vyzkoušet jednotlivé aplikace a teprve na základě vlastních dojmů se rozhodnout, zda si je pořídíte. Microsoft totiž v této betě nabízí kompletní nejbohatší verzi Office, která bude obsahovat více programů, než verze Professional.

Toto je zastoupení aplikací v různých verzích Office 2000
Aplikace Standard Small Business Professional Premium
Word o o o o
Excel o o o o
Outlook o o o o
PowerPoint o o o o
Publisher - o o o
Small Biz - o o o
Access - - o o
FrontPage - - - o
PhotoDraw - - - o
Plná podpora HTML
První beta byla jasným náznak toho, kudy se bude další směr sjednocování formátů posunovat. Například Excel z první bety se hroutil při náročnějších ukládáních do souboru, beta dvě je v tomto již stabilní a dá se plně testovat. Pár doladění by stále neškodilo, ale jasné je, že Word, Excel a PowerPoint mají formát HTML postaven na stejnou úroveň jako jejich nativní formáty. Co uložíte do HTML můžete opět načíst a editovat. K excelovému listu můžete například přidat interaktivitu a každý si může i bez vlastnictví Excelu dosazovat různé hodnoty do vzorečků ve vašem dokumentu. Pro Office 2000 platí jednoznačně heslo Web kdekoli, všechny aplikace tento formát podporují a vytěžují z něj mimořádné vlastnosti.

Těšte se
V dalších dnech se budeme intenzivně věnovat jednotlivým aplikacím a zaměříme se na jednotlivé novinky v rozhraní a nové funkce aplikací.
Váš názor Další článek: TweakUI – co všechno dovede s myší (III.)

Témata článku: Microsoft, Jednotlivé verze, Značný rozdíl, Microsoft Excel, Office, Značný předstih, Beta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost