Office 2000 – instalace nové generace

Začněme tím základní, co předchází každému používání programu, tedy instalací. Tradiční přístup k instalaci produktu nyní Microsoft v Office 2000 značně přepracoval a jistě bude mít celou řadu následovníků.
Začněme tím základní, co předchází každému používání programu, tedy instalací. Tradiční přístup k instalaci produktu nyní Microsoft v Office 2000 značně přepracoval a jistě bude mít celou řadu následovníků. Nejdůležitější část nové technologie se skrývá pod označením Install on first use.

Již neplatí, že soubory se buď nainstalují nebo ne. Přibývají nově možnosti ponechání souborů na instalační CD nebo síťovém disku a instalace funkcí až při prvním použití.

V praxi to vypadá tak, že základní Office 2000 bez dodatečných programů zabere na disku nějakých 300 MB. Je to hodně, to ovšem ještě nemáte instalovány všechny funkce. Všechny aplikace Office 2000 se ale tváří, že tyto funkce instalovány jsou. Teprve ve chvíli, kdy třeba budete chtít zapnout dělení slov se spustí instalační program a příslušnou komponentu doinstaluje. Na pohled je to tedy moc příjemné, ovšem pro ty, co budou Office 2000 instalovat z CD, to znamená nejlépe neustále přítomné instalační CD v mechanice. Jednodušší to budou mít ti, co si instalovali Office ze síťového disku, v tom případě se vše provede svižně a téměř bezbolestně.

Bohatší možnosti se nabízejí také správcům sítě, kteří mohou nově nastavit v profilech jednotlivých uživatelů, které komponenty se jim budou instalovat a které se vůbec na stanici neobjeví, snadněji se tak dají vyladit instalované varianty podle skupin uživatelů a usnadnit jejich konfiguraci. Současně s profily uživatelů se na síti ukládají i aktuální nastavení Office 2000 jednotlivých uživatelů, nemusíte tak při přechodu na jinou stanici znovu nastavovat funkce a možnosti aplikace, hodnoty by se měly automaticky přenést.

Register or Die
Potvrzují se informace o tom, že novou Office budete muset po instalaci registrovat. Spuštění libovolné aplikace z balíku Office vám ukrojí jedno z celkového počtu 50 spuštění, než budete nátlakem donuceni k registraci. U této bety to ještě není zapnuté definitivně, ale vyzkoušel jsem si registraci a funguje. První beta spadla při pokusu o registraci, zde po vyplnění osobních údajů byl odeslán e-mail Microsoftu a po pěti minutách došel devítimístný autorizační kód, po jehož vložení byl Office úspěšně registrován. Registraci lze provést i po telefonu, není nutné mít připojení do Internetu.

Přehled obsahu jednotlivých instalačních CD
CD1 Word 2000, Excel 2000, PowerPoint 2000, Outlook 2000, Access 2000, FrontPage 2000, Internet Explorer 5 beta 2
CD2 Publisher 2000, kliparty
CD3 PhotoDraw 2000, Server Extensions, ProntPage Server Extensions
CD4 PhotoDraw 2000 grafika
CD5 Rozhraní a pravopis pro němčinu a arabštinu
CD6 Rozhraní a pravopis pro japonštinu, korejštinu, tradiční a zjednodušenou čínštinu
CD7 Dokumentace a podpůrné nástroje – Office 2000 Resource Kit, prohlížeče, kompilátor nápovědy a další.
Váš názor Další článek: Tweak UI - nastavte si efekty, práci se složkami a vyhledávání na Internetu (V.)

Témata článku: Microsoft, Zeus, Gen, Instalační CD, Office, Instalace, Jednotlivý uživatel, Nová generace, Jednotlivé komponenty, Instalovaná aplikace, Generace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů