Odůvodnění připojovacího poplatku SPT Telecomem je doslova nehorázné

Jak odůvodňuje SPT Telecom existenci onoho připojovacího poplatku? To si musíte přečíst.
V internetovém programu Zavináč, který poprvé zabrousil též do zajímavých politicko-právních oblastí spojeních s Internetem (zvukové nahrávky MP3 a tarifní politika) jsme měli možnost zachytit větu takřka neuvěřitelnou. Sympatická mluvčí SPT Telecomu Dana Dvořáková totiž tvrdila, že připojovací poplatek, který je určen pro tarif Internet 99 a který je zásadní skvrnou na kráse tohoto jinak relativně přijatelného tarifu, je nutný z důvodu technického odlišení internetového připojení od hlasového. Tento argument jsem na vlastní oči a uši zaregistroval poprvé – je možné, že byl již prezentován dříve, situaci tak pečlivě nesleduji – vím ale, že když byl spuštěn, byl odůvodněn tím, že by jinak SPT Telecom jednal nekale vůči „hlasovým“ zákazníkům a že by mu nebyl povolen Ministerstvem pro hospodářskou soutěž. Dana Dvořáková dále informovala, že jakmile bude spuštěna plně digitalizovaná síť, bude toto odlišení již možné monitorovat bez připojovacího poplatku a tento poplatek bude mít tedy značnou naději na zrušení (to nastane zřejmě ve druhé polovině letošního roku).

Je skutečně možné, že z důvodu odlišení bylo skutečně bezpodmínečně nutné zřídit sestavovací poplatek, i když se mně to nejeví jako příliš pravděpodobné. Ale proč tedy nebyl zřízen ve výši deseti haléřů, když se jedná podle mluvčí společnosti o poplatek vzniklý z technických důvodů, nikoli z důvodu zvýšení příjmů? Nebo, kdyby náhodou musel být opět z technických důvodů přesně stejně vysoký jako cena impulsu, proč by tedy nemohly být tyto připojovací poplatky v měsíčním vyúčtování odečteny, dobropisovány? Tisíc cest lze najít, jak břemeno finančního zatížení připojovací poplatku ze zákazníků sejmout – pokud to byla pouze nutnost technická, a nikoli finanční či zákonná. Bohužel tato otázka v televizi položena nebyla, takže odpověď neznáme – a platíme. Zatím dokonce ani ne onen tarif Internet 99.

Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Internet, DOS, Poplatek, Tel, POP, Krása


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?