YouTube

Odpověď YouTube na TikTok oficiálně zamířila do Česka. Připravte se na krátká videa

Krátká vertikální videa zaplavila díky TikToku prakticky všechny sociální sítě a za pár hodin se dostanou na další platformu – YouTube. Videoportál rozšířil svůj formát Shorts do 100 dalších zemích, což znamená, že se oficiálně dostává i do Česka. Kdo tedy bude chtít ukojit své TikTok choutky na YouTube, už mu nic bránit nebude.

YouTube Shorts jsou skutečně jen krátká vertikální videa, kterými mají tvůrci nalákat diváky na svůj „větší“ obsah, případně mohou touto cestou sdělovat různé drobné zprávy. Inspirace u TikToku je jasná, vlastně je to podobné jako v případě Instagram Reels – nepřiznané okopírování funkce konkurenční platformy.

Jako první byly YouTube Shorts představeny loni v září v Indii, poté se dostaly v březnu do USA a o několik týdnů později do Latinské Ameriky, Kanady a Velké Británie. Poslední expanze, která zahrnuje i Česko, je globální, týká se všech trhů, kde firma působí.

Pokud jste už YouTube Shorts měli možnost vidět, je to proto, že videa ke zhlédnutí dostupná byla, limitace spočívala v tom, že jejich tvorba byla omezena na zmíněné země. Nově ovšem dostávají možnost tvorby všichni, přičemž nástroj získal i několik novinek, například videa od tohoto týdne umožňují přidávání textu do určitých bodů. Zároveň si u nich tvůrci mohou nastavit automatické titulky a zařazovat snímky z galerie mobilu.

YouTube má ke svým Shorts v knihovně i vlastní hudbu, v květnu podepsal spolupráci s distribuční společností TuneCore, v USA pak se Sony Music Entertainment, Universal Music Group nebo Warner Chappel Music.

Diskuze (2) Další článek: Meteorologické extrémy: Od nelidských teplot přes ničivý vítr po nejdelší blesk

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,