Snapchat | TikTok

Odpověď Snapchatu na TikTok se jmenuje Spotlight. Aby se prosadil, dostanou uživatelé milion dolarů denně

Odpověď Snapchatu na TikTok se jmenuje Spotlight. Aby se prosadil, dostanou uživatelé milion dolarů denně | Foto: Snapchat

Dříve se všechny sociální sítě snažily okopírovat funkci Příběhů, teď se chtějí svézt na popularitě TikToku. Svou odpověď na hudební videa představil tento týden i Snapchat - ukázal novou část aplikace nazvanou Spotlight, pomocí které chce TikToku přímo konkurovat. Připravil k tomu i ohromné finanční pobídky. 

Snapchat totiž plánuje každý den věnovat uživatelům milion dolarů za to, že videa v nové sekci Spotlight budou vytvářet. Odměny se dostanou ke tvůrcům, jejichž obsah bude mít největší počet zhlédnutí. Cílem je motivovat tvůrce, aby Spotlight vyzkoušeli a třeba jej upřednostnili místo TikToku.

Celá funkce je v podstatě TikTok, jen existuje na Snapchatu. Jde o krátká vertikální videa s humorným obsahem, čímž mají být odlišná od záběrů z každodenního života, které jsme mohli vídat na Snapchatu doposud. Společnost slibuje, že bude lidem doporučovat videa jak od běžných uživatelů, tak od známých tvůrců, postará se o to nový algoritmus. 

Odměny v hodnotě jednoho milionu dolarů denně mají běžet do konce letošního roku, ale Snapchat nevylučuje, že nabídku prodlouží. Nebude také tvůrce kontaktovat sám. Kdo si myslí, že jeho videa mají potenciál vydělávat, musí se do projektu přihlásit (podobně jako u partnerského programu YouTube). Zájemci musí být starší 16 let a nevytvářet závadný obsah, další omezení nejsou. Ale samozřejmě zda skutečně budete vyplaceni, záleží na tom, jak vaše videa budou sledovaná. 

Spotlight najdete jako novou záložku v aplikaci Snapchatu. V první vlně ale bude funkce dostupná jen v 11 zemích (USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Velká Británie, Irsko, Švédsko, Norsko, Dánsko, Německo, Francie), v Česku si ještě budeme muset chvíli počkat. Videa mohou být dlouhá maximálně 60 sekund a nesmí obsah žádný vodoznak, takže není možné jen stáhnout příspěvky z TikToku a nahrát je na Snapchat. 

Tím se Spotlight liší například od Reels, které existují na Instagramu. Zde Facebook příliš neřeší, aby obsah byl originální a lidem dovoluje kopírovat videa přímo z TikToku. 

Diskuze (5) Další článek: NAS s výkonem serveru: Test síťového úložiště Synology DS1621xs+ do domácnosti geeka nebo menší firmy

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, YouTube, USA, Snapchat, Instagram, Německo, Velká Británie, Francie, Austrálie, Švédsko, Norsko, TikTok, Kanada, Spotlight, Odpověď, Irsko, Shorts, Dánsko, Uživatelé, Obsah, Tvůrce, Reels, Dolar, Nový ZélandSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra
Termobarické zbraně se téměř vyrovnají jaderným. Je to koncentrovaná energie bez radioaktivity. Lidé nemají šanci

Termobarické zbraně se téměř vyrovnají jaderným. Je to koncentrovaná energie bez radioaktivity. Lidé nemají šanci

** Rusko na Ukrajinu mj. vyslalo i termobarické raketomety ** Jedna salva těchto zbraní dokáže zabít prakticky všechny lidi na ploše několika hektarů ** Jak přesně fungují?

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenství
Bojíte se špehování? Telefony Oppo odhalí skryté kamery v okolí
Martin Miksa
Color OSSoukromíSmartphonyBezpečnost