Windows 10 | Edge | Aktualizace

Odinstalovali jste nový MS Edge? Pak vám nepůjde nainstalovat květnová kumulativní aktualizace

Odinstalovali jste nový MS Edge? Pak vám nepůjde nainstalovat květnová kumulativní aktualizace

Součástí květnových aktualizací, jež byly uvolněny v úterý 11. května, je také kumulativní záplata KB5003173. Bohužel v řadě případů končí pokus o její instalaci chybovou hláškou s kódem chyby 0x800f0922, selháním a následným vrácením celého procesu, informuje Windows Latest.

Záplata je určena pro operační systémy Windows 10 ve verzích 2004 a 20H2. Přináší lepší zabezpečení ovladačů Bluetooth, OLE a při provádění základních operací systému Windows. Opravuje také chybu vysokého využití procesoru, kterou v minulosti hlásili někteří uživatelé.

Problémy s instalací KB5003173

Diskuze na serveru Reddit naznačují, že problém se nejčastěji projevuje uživatelům, kteří ze systému odstranili nový prohlížeč MS Edge s jádrem Chromium, aby mohli používat jeho starší verzi. Lze předpokládat, že k odinstalování aplikace použili nekorektní postup, přičemž nebyly správně odstraněny všechny složky.

Od září loňského roku Microsoft na zařízeních s Windows 10 vynucuje instalaci nové verze svého browseru. Uživatelé mohou prohlížeč Edge v případě zájmu odebrat ručně, přičemž neoficiální odinstalátor odstraní všechny související soubory, ale občas zanechá některé prázdné složky.

Při instalaci KB5003173 pak dochází k pokusu o instalaci MS Edge. Když instalační rutina zjistí, že složka Edge na systémové jednotce (tj. typicky C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\) existuje, ale je prázdná, je celý proces ukončen a vrácen zpět. Uživateli se pak zobrazí chybové hlášení.

Jak problém vyřešit?

Jestliže se při instalaci posledních záplat potýkáte s chybou s kódem 0x800f0922, můžete to zkusit vyřešit smazáním složky Edge a následným restartem systému. Poté by již instalace květnové kumulativní záplaty měla proběhnout korektně. Pokud ne, pak skoro jistě zafunguje stažení a instalace poslední verze MS Edge z webových stránek Microsoftu.

Selhání instalace aktualizace systému Windows 10 je vždy doprovázeno chybovou zprávou, nicméně kód chyby se může lišit. Bohužel existují případy, kdy instalace aktualizace KB5003173 selže pokaždé s jinou chybovou hláškou a řešení s mazáním složky ani instalací prohlížeče nefunguje.

Někteří uživatelé vypozorovali, že se aktualizace stáhne a nainstaluje na 73 % a poté selže, často pokaždé s jinou chybovou zprávou. V takovém případě nezbude než vyčkat, zda Microsoft odhalí příčinu tohoto problému a vydá opravu.

Diskuze (8) Další článek: Noční můra Facebooku se stala realitou. 95 % uživatelů iOS má zablokované sledování

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Windows Update, Edge, Aktualizace, Bluetooth, Kód, Reddit, Windows Latest, Instalace, OLA, Program Files, Chrom, Složka, Uživatelé, ZáplataTakhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

** Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů ** Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte ** Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program

Karel Kilián
Správce souborůTotal CommanderTipy