Tohle schovat pod display má větší smysl, než to udělat o foťáku, protože senzoru je jedno, že kvalita obrazu není úplně nejlepší, a dokáže pracovat i se závojem.
Jako Applu moderní mobilovej průmysl vděčí za hodně, ale něco jsou vyloženě hovadiny a slepé cesty. U něčeho, s čím přišli jako první, bylo jasné hned, že to je bomba (dotyky prstem a ne stylusem, gesta, notifikační tečky na ikonkách, sdružování ikonek do skupin), něco naštěstí nikdo nekopíroval (hejbavý fotky, jejich konektory atd.), u něčeho to původně vypadalo jako volovina, ale nakonec se to ukázalo být dobrý nápad (micro SIM, 3.5 mm jack pryč, kovový kompaktní tělo, čtečka otisků pod displejem). OK. Ale něco vypadá na volovinu furt a zapadnout to nechce, jako třeba odemykání obličejem. Kurňa drát, to je vám fakt už tak zatěžko odemknout mobil položením prstu na čtečku? Vždyť odemykání ksichtem nejen že není bezpečnější, ono to není ani pohodlnější ani spolehlivější a dokonce to vlastně ani pořádně nefunguje.
Nedělá na tom taky Samsung?
Kamera pod displejem a odemykání pod displejem nemusí být nutně jedno a totéž.
Spominaju sa iba senzory, ale aby tato funkcia bola bezpecna je potrebny aj projektor, ktory vytvori 3d obraz na ksichte. Cize, co bude mozne skryt pod display?
Hochu, bereš moc vážně ty reklamní obrázky, ve skutečnosti ti nikdo na ksicht žádný obrazce nevykresluje, to je jen "jako aby".
Super, další prvek díky kterému budou telefony ještě méně praktické. Je fajn, že je technicky možné senzory dát pod dsiplej. Ale cílem této inovace je mít displej přes celou plochu telefonu, a to v praxi není nijak užitečné, naopak to výrobce vede ke zhoršování ergonomie.
Názor byl 1× upraven, naposled 31. 1. 2021 11:25
"a to v praxi není nijak užitečné"Zajímalo by mě, jak jste k tomuhle došel. Někomu se to totiž líbí, a už jenom ten skvělý pocit je příspěvek k užitečnosti.Dotykové telefony samy o sobě jsou ukázkou katastrofální ergonomie. Trochu si zvykáme, software dělá, co umí, ale z hlediska ergonomie to byl od tlačítkových telefonů krok zpět. Když si vezmu třeba Blackberry Pro, které se mi pořád válí v polici, na tom se panečku psalo.
To je fakt zvláštní že všechny typing soutěže dokud se ještě dělaly vyhrávaly dotykáče s predikcí oproti tlačítkovým s predikcí.
Všechny mobilní telefony, které odemykání obličejem poskytují, se potýkají s jedním zásadním problémem – jak přesvědčit lidi, aby tak šmírácký prvek přijali.A tomu by nyní mohl být konec - senzory schované pod displejem nepůjdou zakrýt ani vypnout a nebudou nápadné, takže nebudou uživatele popouzet.NSA děkuje.
vite, ze to jde vypnout? a dat si jakkekoliv jine zabezpeceni? co se tyce bezpecnosti v podobe smiractvi, co ma s tim spolecneho umisteni senzoru?
Že to můžete jako uživatel mobilu používat nebo nepoužívat je fajn. Jestli to ale opravdu je vypnuté, když to nepoužíváte, to je bohužel jiná věc. Jakmile nějaký senzor je fyzicky v mobilu, je bohužel otázka, nakolik ho dnešní firmware dovolí uživateli doopravdy vypnout, ať už je to mobil od apple nebo googlu.A co s tím má společného umístění senzoru jsem myslel, že je jasné - senzor skrytý pod displejem si nepřelepí ani ten největší fanda soukromí 🙂.
Váš kxicht je opravdu nezajímá. Toho se bát nemusíte. Navíc by lidem podezřele mizeli data. Co je ale zajímá jsou data z mikrofonu. To o čem se bavíte je pro ně mnohem zajímavější. Ale mikrofon si u mobilu těžko někdo bude zalepovat. Kór když každej mobil má milrofónů několik na různejch místech. Vždycky se směju když někdo přelepuje kamerku a myslí si jak s nima vyjebal. 😃
Ano, komici maji prelepenou kameru na notebooku, telefonu, ale mikrofon, ze ktereho dostat mnohem zajimavejsi data, nebo celkove data ulozena v mobilu, kdyz uz do nej mam pristup, neresi 😀
Odemykání obličejem probíhá uvnitř mobilu, nikam se nic neposílá (podobně jako rozpoznání otisku prstu.Posílá se rozpoznávání hlasu (např. diktování SMS), ale ne vždy (angličtina mi funguje offline, čeština ne).Máte v tom poněkud zmatek.
Nemám v tom zmatek 🙂.Že si vy myslíte něco takového, je celkem jasné, Zajímavá otázka je, kde jste tenhle názor vzal, proč si to myslíte.Jsou to jen reklamní fráze, nebo tohle co jste napsal, je nějak dokázané, ověřené, zkontrolované? Jak to víte, nebo proč si to myslíte?A momochodem, to, že nějaké ověřování funguje offline, ještě neznamená, že se ta ověřovaná data nikam neodesílají třeba dodatečně.
Víte, tohle je věc, která by byla tučným soustem pro kdejakého amatérského výzkumníka v oblasti bezpečnosti. Takže pokud máte (opodstatněný) dojem, můžete se snadno proslavit a mít příští měsíc 50x větší plat. Leč, zatím nic ani u vás ani jinde. Jojo, paranoia je potvora.Jako člověk, který umí programovat a ví jak by to naprogramoval (a které knihovny by použil), by mne samozřejmě zajímala telemetrie (tj. úspěšnost, diagnostika), ale nezajímal by mne váš ctěný obličej, protože bych si za něj nic nekoupil (nevydělal). Výdělek a profit je na prvním místě. Nejsme v Rusku nebo Číně, kde do toho podstatně zasahuje stát.
Uvažujete dobře, ale na něco jste zapomněl. Mobily, jejich operační systém, ani aplikace nevznikají v zemi, kde žijeme. Takže bych určitě šmahem nevylučoval nějaké zásahy nějakého státu. A na mou otázku jste stále přímo neodpověděl 🙂, fakta tedy nejspíš neznáte, jen jste se rozhodl věřit tomu, co o dané fuknci tvrdí výrobce. Nic proti, jen by se to mělo odlišovat.
A nenapadlo vás mezi záchvaty paranoie že jsou lidé kteří se zabývají tím co a komu váš mobil posílá?
co to plácáš?
Doporucuju zajit za odbornikem, paranoiu dnes uz lze resit spravnou medikaci i ambulantne 😉
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.