Google | Vyhledávače

Od září se Google zaměří primárně na weby optimalizované pro telefony

Chystaný přechod Googlu na prioritní indexování mobilních verzí webů není nic překvapivého a firma jej chystá několik let. Nyní oznámila, že od září tohoto roku bude na všech webech indexovat skrze jeho mobilní verzi.

Google změny oznámil již v roce 2016 a od té doby postupně buduje vyhledávač a přepíná optimalizované weby. Základem je přitom právě mobilní verze, podle které se bude určovat relevance výsledků ve vyhledávání. Sice to neznamená, že Google zcela ignoruje klasickou desktopovou verzi, přikládá ji ale mnohem menší váhu. 

V aktuálním blogovém příspěvku pak uvádí, že velké množství webů je na tuto změnu připraveno a 70 procent těch, které se ukazují ve vyhledávání, se již indexují podle nových metrik. Při přepnutí mohou správci očekávat zvýšenou aktivitu mobilního Googlebota, který stránky znovu prohledá.

K plnému přepnutí dojde v září letošního roku a byť to Google explicitně nezmiňuje, lze očekávat že neoptimalizované stránky uvidí pokles v návštěvnosti z vyhledávače společně s tím, že se do popředí ve výsledcích dostanou weby, které optimalizované jsou.

Pro správce webů se tak jedná o jasnou zprávu, že pokud tak doposud neučinili, nastal ten pravý čas na vytvoření mobilní verze webu. Google přitom netrvá na jednom konkrétním řešení, byť doporučuje responsivní stránky. Možné je vytvořit i jinou variantu webu pro telefony či ji dokonce umístit na separátní adresu, povětšinou s „m.“ před adresou, byť firma zde uvádí, že toto řešení nedoporučuje s ohledem na možné zmatky ze strany uživatelů i vyhledávačů.

Jaké novinky přinesl prohlížeč Chrome ve verzi 80?

Diskuze (26) Další článek: Kecálek WhatsApp bude ještě bezpečnější, zálohy konverzací ochrání zvláštním heslem

Témata článku: Software, Google, Web, Internet, Chrome, Vyhledávače, Verze Webů, Mobilní verze, Telefon, Září, Přepnutí, Vyhledávač, Verze


Určitě si přečtěte

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11