Od Sybase celé Studio

Co obsahuje a koli stojí Sybase Enterprise Application Studio 3.0.
Sybase Enterprise Application Studio 3.0 už je na trhu. V jednom balíku zákazníci dostanou nástroje na podporu architektury klient/server a internetových a distribuovaných aplikací.

Koncová cena celého Studia 3.0 se očekává něco přes 200 tisíc korun, pro vývojáře má být Studio levnější.

Personalizace — požadavek dneška
Studio je schopno zajistit mobilitu obchodních dat a přiblížit je zákazníkovi, kterému umožňuje personalizovaný přístup prostřednictvím Internetu. Dále umožňuje analyzovat obchodní data. Balík nástrojů byl sestaven s ohledem na urychlení vývoje při současném snížení nákladů.

Sybase Enterprise Application Studio 3.0 podporuje vývojové nástroje s aplikačním serverem a podporuje vývoj pro více aplikačních platforem.

Co je obsahem Studia
Balík Sybase Enterprise Application Studio 3.0 obsahuje aktualizované verze vývojových prostředí PowerBuilder a PowerJ. Společně s těmito vývojovými nástroji obsahuje dále Enterprise Application Server, který obsahuje Jaguar CTS (komponentní transakční server) a PowerDynamo (nástroj pro dynamické zobrazování stránek).

Ostatní nástroje od společnosti Sybase, které doplňují programový balík, jsou PowerSite, PowerDesigner AppModeler a Application Integrator, společně s "malou" databází Adaptive Server Anywhere.

Stručný popis
PowerBuilder 7.0 je vývojový nástroj typu 4GL. Kromě řady funkčních vylepšení obsahuje tato verze nové prostředí a usnadňuje vývoj vícevrstvých aplikací při využití Enterprise Application Serveru, nebo komponentových serverů třetích stran.

Upgrade PowerJ podporuje aktualizace pro vývojáře v prostředí Java. Jeho součástmi jsou podpora Java2, nástroj pro ladění výkonu, možnost dědit vizuální formuláře, tvorba JavaBean EJB, a prostředek pro prohlížní zdrojového kódu. Důležitá je i dlouho očekávaná integrace technologií Data Window for Java.

Jak PowerBuilder, tak i PowerJ, umí spolupracovat s databází Sybase Enterprise Application Server. Aplikační server podporuje komponentový objektový model a modely CORBA a přidává nativní konektivitu do Oracle, jazyk Component Extensible Markup Language nebo XML, generování nebo syntaktickou analýzu. Databáze Enterprise Application Server kromě toho podporuje i Secure Sockets Layer pro smíšené klienty včetně HTML, ActiveX, C++ a PowerBuilder. Jednou z velkých výhod Studia je tedy podpora tenkých klientů.

Společnost Sybase přidala do verze 3.0 také kapacity pro zabezpečení proti selhání a pro udržování vyrovnaného zatížení.

Váš názor Další článek: Computer 7/99

Témata článku: Stud, Funkční vylepšení, Enterprise, Tenká verze, Jaguar, Studio


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně