Ochrana dat před kyberútoky je nezbytná

(Inzerce) DDoS útoky jsou stále častějším bezpečnostním rizikem, a protože je lze koupit za pár dolarů na internetu, je potřeba, aby společnosti data aktivně chránily. Variant je na trhu několik.
Ochrana dat před kyberútoky je nezbytná

Kybernetické a DDoS útoky jsou denním problémem nejen velkých firem, jako jsou banky a finanční instituce, ale také mediálních společností, e-shopů či webhosterů. Důvodem těchto útoků může být konkurenční boj, nespokojený zákazník nebo zaměstnanec, stejně jako někdo, kdo si jen hraje.

ČD - Telematika poskytuje produkty, které zákaznická data prostřednictvím monitoringu a ochrany internetové konektivity aktivně ochraňují.  V této oblasti se řadí mezi nejlepší operátory na českém trhu už svým členstvím v projektu FENIX – bezpečný internet v ČR. Mezi TOP služby se řadí ČDT-ANTIDDOS anebo možnost využití nového datového centra v Praze na vlastní optické síti. Za zmínku stojí také služba ČDT-Monitor, která monitoruje internetový provoz zákazníka a upozorňuje na bezpečnostní rizika.

Klepněte pro větší obrázek

Zcela nový produkt ČDT-ANTIDDOS je výjimečný tím, že cíleně a efektivně reaguje na konkrétní DDoS útok a brání omezení nebo nedostupnosti internetové služby. Využívá technologii, která útok detekuje a automaticky přesměruje do scrubbing centra, kde provoz v konektivitě vyčistí.

„Služby scrubbing centra už některé společnosti na trhu nabízejí, ale obvykle je nutná lidská reakce. Zákazník nejprve musí zjistit, že je na něj veden DDoS útok, a až následně přesměrovává svůj provoz do scrubbing centra. Produkt ČDT-ANTIDDOS lidskou reakci nevyžaduje, a tím výrazně zrychluje reakční dobu na útok,” říká Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikačních služeb ČD-T.

Další z možností, jak uchránit data, je jejich uložení v datovém centru. ČD - Telematika má v Praze taková centra tři, přičemž to nejnovější nabízí více než 100 rackových pozic a je vybudováno ve vysokém standardu zabezpečení, podle nejmodernějších trendů a s nepřetržitým dohledem. Prostor technologického sálu je projektován pro režim utajení stupně důvěrné, a splňuje tak požadavky pro umístění ICT technologií náročných zákazníků z oblasti státní správy, operátorů i velkých společností.

Další článek: 4 programy pro běh Android aplikací ve Windows

Témata článku: Bezpečný internet, Internetový provoz, Mikuláš, Telematika, ČDT, Ochrana dat, Finanční instituce, Nespokojený zákazník, Kyberútok, Mediální společnost, Fenix


Určitě si přečtěte

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

** Audi představilo svůj nový systém GLOSA ** Auto díky nemu ví, kdy bude na semaforu zelená ** Řidiči doporučí optimální rychlost jízdy

Karel Kilián | 28

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

** IKEA nabízí USB kabely pro napájení telefonů či jiných zařízení ** Nově zařadila i kabel s konektorem Lightning pro zařízení Apple ** Kabely překvapily svým kvalitním zpracováním a nízkou cenou

David Polesný | 74

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 80

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 18

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

** SpaceX provedla na Mysu Canaveral testy motorů SuperDraco. ** Ke konci testů došlo k mohutné explozi. ** Nehoda zpozdí první pilotovaný let lodě Crew Dragon.

Petr Kubala | 55Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru