Ochrana dat před kyberútoky je nezbytná

(Inzerce) DDoS útoky jsou stále častějším bezpečnostním rizikem, a protože je lze koupit za pár dolarů na internetu, je potřeba, aby společnosti data aktivně chránily. Variant je na trhu několik.
Ochrana dat před kyberútoky je nezbytná

Kybernetické a DDoS útoky jsou denním problémem nejen velkých firem, jako jsou banky a finanční instituce, ale také mediálních společností, e-shopů či webhosterů. Důvodem těchto útoků může být konkurenční boj, nespokojený zákazník nebo zaměstnanec, stejně jako někdo, kdo si jen hraje.

ČD - Telematika poskytuje produkty, které zákaznická data prostřednictvím monitoringu a ochrany internetové konektivity aktivně ochraňují.  V této oblasti se řadí mezi nejlepší operátory na českém trhu už svým členstvím v projektu FENIX – bezpečný internet v ČR. Mezi TOP služby se řadí ČDT-ANTIDDOS anebo možnost využití nového datového centra v Praze na vlastní optické síti. Za zmínku stojí také služba ČDT-Monitor, která monitoruje internetový provoz zákazníka a upozorňuje na bezpečnostní rizika.

Klepněte pro větší obrázek

Zcela nový produkt ČDT-ANTIDDOS je výjimečný tím, že cíleně a efektivně reaguje na konkrétní DDoS útok a brání omezení nebo nedostupnosti internetové služby. Využívá technologii, která útok detekuje a automaticky přesměruje do scrubbing centra, kde provoz v konektivitě vyčistí.

„Služby scrubbing centra už některé společnosti na trhu nabízejí, ale obvykle je nutná lidská reakce. Zákazník nejprve musí zjistit, že je na něj veden DDoS útok, a až následně přesměrovává svůj provoz do scrubbing centra. Produkt ČDT-ANTIDDOS lidskou reakci nevyžaduje, a tím výrazně zrychluje reakční dobu na útok,” říká Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikačních služeb ČD-T.

Další z možností, jak uchránit data, je jejich uložení v datovém centru. ČD - Telematika má v Praze taková centra tři, přičemž to nejnovější nabízí více než 100 rackových pozic a je vybudováno ve vysokém standardu zabezpečení, podle nejmodernějších trendů a s nepřetržitým dohledem. Prostor technologického sálu je projektován pro režim utajení stupně důvěrné, a splňuje tak požadavky pro umístění ICT technologií náročných zákazníků z oblasti státní správy, operátorů i velkých společností.

Další článek: 4 programy pro běh Android aplikací ve Windows

Témata článku: ČD - Telematika, Kyberútok, Ochrana dat, Mediální společnost, Fenix, Nespokojený zákazník, ČD-Telematika, Bezpečný internet, Mikuláš, Mikuláš Labský, Telematika, Internetový provoz, Finanční instituce, ČDT


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky