SSD | Úložiště

Obří kapacita, rychlost i cena. Sabrent vyrobil 8TB SSD, které zvládne 7,1 GB/s

Výrobce Sabrent je známý hlavně velmi výkonnými SSD, kdy většinou patřil mezi první, kdo nabízel ty nejvyšší rychlosti na dané platformě. Tentokrát Sabrent začal prodávat takového jednorožce mezi SSD do slotu M.2 – má totiž jak velkou kapacitu, tak i vysokou rychlost.

Sabrent Rocket 4 Plus NVMe PCI Express 4.0 SSD disponuje kapacitou 8 TB, což je zatím nejvíce pro tento slot a v rámci formátu 2280. Sekvenční čtení dat dosahuje rychlosti až 7,1 GB/s, v případě sekvenčního zápisu je to pak 6,6 GB/s.

Pokud jdete po kapacitě, ale máte slot M.2 pouze s PCI Express 3.0, budete kvůli tomu omezení na rychlosti 3,4 GB/s při čtení, respektive 3 GB/s u zápisu. V takovém případě je vhodnější zvolit levnější Rocket Q 8 TB nebo třeba Corsair MP400 8 TB, které jsou přímo pro PCI Express 3.0.

SSD splňuje specifikace NVMe 1.3, podporuje ONFi 4.0 a starší, úsporné technologie pro řízení spotřeby (APST, ASPM, L1.2), ECC, Advanced Wear Leveling, Over-Provision, Bad Block Management a nechybí ani možnost upgradovat firmware.

V prodeji je na Amazonu za 54 800 korun s tím, že do Česka ho zatím nelze doručit.

Diskuze (2) Další článek: Zaměstnancům se nechce zpátky do kanceláří, Google je zkouší motivovat elektrickými koloběžkami

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Notebooky, Počítače, Amazon, SSD, Úložiště, Sabrent, Rychlost, Slot, Kapacita, Jednorožec, Internal, PCI Express, ECC, Sabrent Rocket, ASPM, APST, PCI, Česká republika, Notebooky na Heureka.cz