Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Obří GeForce RTX 3090 vyfocená ve skříni. Moc místa vám nezbyde

Nejvýkonnějším modelem nových grafických karet je GeForce RTX 3090, kterou i sama Nvidia prezentuje pro použití hlavně v profesionálním segmentu a nikoli pro běžné hraní. I tak se ale jistě najdou jedinci, kteří si ji i přes cenovku 41 tisíc korun pořídí i pro hraní. Kromě vysoké spotřeby (TDP má 350 W) se ale musíte připravit i na její velikost.

Karta má ve verzi Founders Edtiion délku 31,3 cm, šířku 13,8 cm a zabere tři sloty. Aby vůbec fungoval nějaký průtok vzduchu, budete muset mít i dostatečně velkou skříň a narazíte možná i na problém s připojením dalších karet na nižších pozicích.

Klepněte pro větší obrázek
Ideální průtok vzduchu s novým chladičem dle Nvidie. karta by měla mít pod sebou dostatek prostoru

Na uniklé fotografii z fóra Chiphell je vidět GeForce RTX 3090 v běžné skříni (nejspíše střední formát) a ventilátory jsou velmi blízko spodní hranici, kde už je zdroj, ze kterého samozřejmě sálá rovněž nějaké teplo.

Moderní skříně už naštěstí mají část se zdrojem obvykle oddělenou a zdroj nasává vzduch ze spodní části skříně a žene ho rovnou ven dozadu ze skříně. I tak je ale nutné počítat s tím, že bude pro GeForce RTX 3090 určitě lepší použít větší skříň, alespoň pokud nechcete mít zbytečně vysoké teploty a tím pádem i snížený výkon.

Diskuze (16) Další článek: Jak na fotografie v Zoneramě: Bezplatné úložiště nezmenšuje fotky a snadno je nasdílíte [návod]

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, GeForce RTX 3000, Ampere, TDP, Grafická karta, GeForce RTX, Průtok, GeForce, GeForce RT, Vzduch, SkříňJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály