Alza.cz | E-shopy | Hračka

Obří Bugatti Chiron z Lega si teď můžete prohlédnout v Alze. Ta se přitom pochlubila, jak se jí daří prodávat hračky

Na konci léta Lego předvedlo úžasný model sportovního vozu Bugatti Chiron v životní velikosti, který je dokonce schopný pohybu. Unikátní ukázka možností stavebnice Lego Technic je teď k vidění v pražských Holešovicích. Na pár dní ho zde předvádí Alza ve svém showroomu.

Na modelu pracovali mimo jiné čeští konstruktéři Jakub Mašek a Lubor Zelinka. Také proto vzbudil v Česku možná o něco vyšší pozornost než jinde. Alza pak využila příležitosti a populární model dokázala získat k několikadenní výstavě. Při té příležitosti uspořádala tiskovku k prodeji hraček ve svém e-shopu.

Alza je největším tuzemským e-shopem. Původně se věnovala jen počítačům a elektronice, ale nyní už má širší záběr, který zahrnuje právě i hračky. V tomto segmentu v posledních letech posiluje a i když zatím netvrdí, že je jedničkou v prodeji hraček v Česku, prý už se tomuto milníku blíží.

Táhnou chytré a kreativní hračky

Podle zástupců Alzy se firma snaží ke každému typu zboží přistupovat samostatně, tedy jako by Alza provozovala kolem 20 samostatných e-shopů se zaměřením na různé kategorie. V každém tomto segmentu mají za cíl stát se jedničkou na trhu, což se jim v některých případech už podařilo a u některých se k tomu blíží.

Co se týče hraček, za poslední tři roky jich Alza prodala v hodnotě přes miliardu korun a letos to vypadá na prolomení hranice jednoho milionu prodaných kusů. Zástupci Alzy prozradili, že má prodej hraček specifickou dynamiku - za poslední čtvrtletí roku se totiž prodá 75 % hraček z celkového ročního obratu. To je problém třeba pro menší e-shopy a jejich cash flow, Alza má v tomto směru se svým silným zázemím značnou výhodu.

A co bude letos hitem? Jednoznačně kreativní hračky, které zaznamenávají meziroční růst o 94 %. Největší části se na obratu z hraček podílí stavebnice Lego všech možných druhů (tvoří 20 % tržeb), hry a hlavolamy, kreativní a naučné hračky, robotické a digitální hračky a v neposlední řadě také puzzle a stavebnice jiné, než je Lego.

Mezi nejlépe prodávanými hračkami pak asi mnohé překvapí plyšový mimozemšťan Alza, kterého se prý prodalo několik desítek tisíc kusů. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu chce Alza příští rok představit i verzi s hlasem (reproduktorem a elektronikou uvnitř). Všichni rodiče se už určitě těší, až jim bude Alzák řvát doma na počkání.

Lego Technic Bugatti Chiron

Ale zpět k obřímu modelu Lego Technic Bugatti Chiron. Tohle auto v měřítku 1:8 začalo Lego letos nabízet jako běžně dostupnou stavebnici. Ale v srpnu se vytasilo s unikátním projektem modelu v životní velikosti (1:1), které je postavené z dostupných dílů Technic a nepoužívá žádné lepidlo.

Vývoj trval 10 měsíců a pracovalo na něm každý den 19 lidí přímo z Lega a další lidé pomáhali. Jedná se o funkční elektromobil z přibližně jednoho milionu kostek, který pohání 2 304 motorů Lego Power Functions s celkovým výkonem 5,3 koně a točivým momentem 92 Nm. Nejobtížnějším stupněm celého projektu bylo vymyslet celý výrobní proces a vše otestovat, protože konstrukce musí vydržet celkovou hmotnost 1,5 tuny.

Jak si můžete prohlédnout na videu výše, auto se rozjelo na rychlost 20 km/h. Model si můžete prohlédnout v Showroomu Alzy v Holešovicích (oblast pro výdej zboží, u kavárny), ve čtvrtek se přesune na Chodov.

Diskuze (10) Další článek: Sonda NASA na vzdáleném asteroidu nalezla doklad přítomnosti vody

Témata článku: Alza.cz, Byznys, E-shopy, Stavebnice, Lego, Hračka, Hračky, Točivý moment, Samostatný e-shop, Celková hmotnost, Sportovní vůz, Pozitivní ohlas, Digitální hračka, Celkový výkon, Unikátní projekt, Chodov, Poslední čtvrtletí, E-shop, Životní velikost, Silné zázemí, Značná výhoda, Český konstruktér, Příští rok, Česká republika, Největší část


Určitě si přečtěte

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 153

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 75

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39