E-shopy | Alza.cz | Hračka

Obří Bugatti Chiron z Lega si teď můžete prohlédnout v Alze. Ta se přitom pochlubila, jak se jí daří prodávat hračky

Na konci léta Lego předvedlo úžasný model sportovního vozu Bugatti Chiron v životní velikosti, který je dokonce schopný pohybu. Unikátní ukázka možností stavebnice Lego Technic je teď k vidění v pražských Holešovicích. Na pár dní ho zde předvádí Alza ve svém showroomu.

Na modelu pracovali mimo jiné čeští konstruktéři Jakub Mašek a Lubor Zelinka. Také proto vzbudil v Česku možná o něco vyšší pozornost než jinde. Alza pak využila příležitosti a populární model dokázala získat k několikadenní výstavě. Při té příležitosti uspořádala tiskovku k prodeji hraček ve svém e-shopu.

Alza je největším tuzemským e-shopem. Původně se věnovala jen počítačům a elektronice, ale nyní už má širší záběr, který zahrnuje právě i hračky. V tomto segmentu v posledních letech posiluje a i když zatím netvrdí, že je jedničkou v prodeji hraček v Česku, prý už se tomuto milníku blíží.

Táhnou chytré a kreativní hračky

Podle zástupců Alzy se firma snaží ke každému typu zboží přistupovat samostatně, tedy jako by Alza provozovala kolem 20 samostatných e-shopů se zaměřením na různé kategorie. V každém tomto segmentu mají za cíl stát se jedničkou na trhu, což se jim v některých případech už podařilo a u některých se k tomu blíží.

Co se týče hraček, za poslední tři roky jich Alza prodala v hodnotě přes miliardu korun a letos to vypadá na prolomení hranice jednoho milionu prodaných kusů. Zástupci Alzy prozradili, že má prodej hraček specifickou dynamiku - za poslední čtvrtletí roku se totiž prodá 75 % hraček z celkového ročního obratu. To je problém třeba pro menší e-shopy a jejich cash flow, Alza má v tomto směru se svým silným zázemím značnou výhodu.

A co bude letos hitem? Jednoznačně kreativní hračky, které zaznamenávají meziroční růst o 94 %. Největší části se na obratu z hraček podílí stavebnice Lego všech možných druhů (tvoří 20 % tržeb), hry a hlavolamy, kreativní a naučné hračky, robotické a digitální hračky a v neposlední řadě také puzzle a stavebnice jiné, než je Lego.

Mezi nejlépe prodávanými hračkami pak asi mnohé překvapí plyšový mimozemšťan Alza, kterého se prý prodalo několik desítek tisíc kusů. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu chce Alza příští rok představit i verzi s hlasem (reproduktorem a elektronikou uvnitř). Všichni rodiče se už určitě těší, až jim bude Alzák řvát doma na počkání.

Lego Technic Bugatti Chiron

Ale zpět k obřímu modelu Lego Technic Bugatti Chiron. Tohle auto v měřítku 1:8 začalo Lego letos nabízet jako běžně dostupnou stavebnici. Ale v srpnu se vytasilo s unikátním projektem modelu v životní velikosti (1:1), které je postavené z dostupných dílů Technic a nepoužívá žádné lepidlo.

Vývoj trval 10 měsíců a pracovalo na něm každý den 19 lidí přímo z Lega a další lidé pomáhali. Jedná se o funkční elektromobil z přibližně jednoho milionu kostek, který pohání 2 304 motorů Lego Power Functions s celkovým výkonem 5,3 koně a točivým momentem 92 Nm. Nejobtížnějším stupněm celého projektu bylo vymyslet celý výrobní proces a vše otestovat, protože konstrukce musí vydržet celkovou hmotnost 1,5 tuny.

Jak si můžete prohlédnout na videu výše, auto se rozjelo na rychlost 20 km/h. Model si můžete prohlédnout v Showroomu Alzy v Holešovicích (oblast pro výdej zboží, u kavárny), ve čtvrtek se přesune na Chodov.

Diskuze (10) Další článek: Sonda NASA na vzdáleném asteroidu nalezla doklad přítomnosti vody

Témata článku: Byznys, E-shopy, Alza.cz, Lego, Stavebnice, Hračka, Holešovice, Hračky, Celková hmotnost, Chodov, Samostatný e-shop, Obří model, Chytrá hračka, Největší část, Prolomení hranice, Hlavolam, Dar, Český konstruktér, Digitální hračka, Životní velikost, Příští rok, Unikátní projekt, Točivý moment, Sportovní vůz, Celkový výkon, Stavebnice Lego na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Phishing je záludný, podlehne i zkušený ajťák. Na školení by měl jít každý, kdo může sáhnout na klávesnici

Phishing je záludný, podlehne i zkušený ajťák. Na školení by měl jít každý, kdo může sáhnout na klávesnici

Lidské pochybení je zodpovědné až za 90 % kybernetických incidentů. Hackeři a útočníci, kteří ovládají sociální inženýrství, jsou hrozbou pro citlivá firemní data.

Kybernetická bezpečnost
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy