Obrat z internetové komerce se má za rok ztrojnásobit

USA předpovídá ztrojnásobení obratu v e-commerce za jediný rok; abychom toho dosáhli i u nás, potřebovali bychom zde pár "rizikových kapitalistů".
Podle studie méně známé agentury IntelliQuest se má obrat v elektronické komerci v USA během příštích dvanácti měsíců ztrojnásobit. Studie se kupodivu tázala zákazníků, kteří potvrdili (bylo jich 10 000) toto plánované zvýšení. 81% z nich chce během příštího roku nakoupit, 63% to již učinilo, 22% nakoupilo v minulých devadesáti dnech. Coby produkty a prodejci jsou nejčastěji zmiňovány počítače a počítačové vybavení (Dell, IBM, HP), knihy a cédéčka od Amazonu, dále vstupenky na různé akce, automobily a cestování.¨

Živě komentuje: opět můžeme nahlédnout do domácího plenkózního trhu. Provozovatelé obchodních center na českém Internetu se vesměs shodnou na tom, že u nás nenakupuje na Internetu více než 10 000 lidí, což jsou 2-3% celkového počtu připojených - to je ve srovnání s USA tristní počet. Výsledkem jsou ovšem i nepříliš kvalitní obchody, protože většina z nich financuje provozy a budování svých serverů až z výnosů (resp. jsou schopni maximálně určité vstupní investice, která u drtivé většiny z nich nepřevýší pár set tisíc Kč), a podle toho také servery vypadají.

Pokud jsem v článcích týkajících se Bojkotu uvedl, že český Internet za USA i vinou vysokých poplatků za připojení ztrácí, místo aby doháněl, je zde další důkaz - nemyslím si, že by se nákupy na českém Internetu, i tak spíše mizivé, v příštím roce ztrojnásobily; jestli půjdou nahoru dvojnásobně, bude to úspěch.

Váš názor Další článek: Jak zpřístupnit tisk z DOSového okna ve Windows 98?

Témata článku: Internet, Určitý důkaz, Drtivá většina, Obrat

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů