Obrat z internetové komerce se má za rok ztrojnásobit

USA předpovídá ztrojnásobení obratu v e-commerce za jediný rok; abychom toho dosáhli i u nás, potřebovali bychom zde pár "rizikových kapitalistů".
Podle studie méně známé agentury IntelliQuest se má obrat v elektronické komerci v USA během příštích dvanácti měsíců ztrojnásobit. Studie se kupodivu tázala zákazníků, kteří potvrdili (bylo jich 10 000) toto plánované zvýšení. 81% z nich chce během příštího roku nakoupit, 63% to již učinilo, 22% nakoupilo v minulých devadesáti dnech. Coby produkty a prodejci jsou nejčastěji zmiňovány počítače a počítačové vybavení (Dell, IBM, HP), knihy a cédéčka od Amazonu, dále vstupenky na různé akce, automobily a cestování.¨

Živě komentuje: opět můžeme nahlédnout do domácího plenkózního trhu. Provozovatelé obchodních center na českém Internetu se vesměs shodnou na tom, že u nás nenakupuje na Internetu více než 10 000 lidí, což jsou 2-3% celkového počtu připojených - to je ve srovnání s USA tristní počet. Výsledkem jsou ovšem i nepříliš kvalitní obchody, protože většina z nich financuje provozy a budování svých serverů až z výnosů (resp. jsou schopni maximálně určité vstupní investice, která u drtivé většiny z nich nepřevýší pár set tisíc Kč), a podle toho také servery vypadají.

Pokud jsem v článcích týkajících se Bojkotu uvedl, že český Internet za USA i vinou vysokých poplatků za připojení ztrácí, místo aby doháněl, je zde další důkaz - nemyslím si, že by se nákupy na českém Internetu, i tak spíše mizivé, v příštím roce ztrojnásobily; jestli půjdou nahoru dvojnásobně, bude to úspěch.

Váš názor Další článek: Jak zpřístupnit tisk z DOSového okna ve Windows 98?

Témata článku: Internet, Určitý důkaz, Drtivá většina, Obrat

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší