Obrana proti kopírování CD od Microsoftu

Microsoft v sobotu na hudebním veletrhu Midem představil novou technologii ochrany CD před kopírováním. Windows Media Data Session Toolkit má umožnit přehrávání na všech typech CD přehrávačů, ale zabrání kopírování obsahu.
Boj hudebních vydavatelství s piráty se dostal do slepé uličky s uvedením nejrůznějších systémů ochrany obsahu CD před kopírováním, které často znemožňují přehrávání legálně získaného nosiče v počítačových mechanikách a v moderních stolních přehrávačích. Zatímco piráti si s ochranou snadno poradí (stačí i čárka lihovou fixou), běžný uživatel může zakoupené CD hodit do koše. A pak si pravděpodobně stáhne to své album z internetu v formátu MP3.

Do této situace vstupuje Microsoft s řešením nazvaným Windows Media Data Session Toolkit, které hudebním vydavatelům umožní ukládat písničky na chráněná CD v několika vrstvách, což umožní přehrávání na PC a zároveň zabrání kopírování. Součástí „PC vrstvy“ totiž mohou být další data s ochrannou funkcí. Nastavení bude provádět dodavatel obsahu. Na vývoji Data Session Toolkitu se kromě Microsoftu podílely společnosti SunnComm Technologies a francouzská MPO International Group. Microsoft do rozvoje ochrany autorských práv v digitálních médiích investoval doposud přibližně půl miliardy dolarů.

Ohlášení této technologie proběhlo během hudebního veletrhu Midem, kde se k této technologii s nadšením vyjádřili představitelé dvou největších hudebních vydavatelství: Universal Music a EMI. Kromě Data Session Toolkitu prezentoval Microsoft také příští verzi operačního systému Windows, která umožní přístup k osobním datům z kteréhokoliv místa na světě (stejnou, jakou jsme mohli vidět už před rokem).

Přesný popis technologie Windows Media DST zatím není k dispozici, ale pracujeme na jeho získání.

Diskuze (70) Další článek: K dispozici Mandrake Linux 9.1 Beta 2

Témata článku: Microsoft, Windows, Fixy, MPO, Kopírování, Obrana, Hudební vydavatelství, Chráněné přehrávání, Nadšení


Určitě si přečtěte

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

** AMD představilo nové levné procesory až s 32jádry ** AMD útočí na serverový i domácí trh Intelu ** Intel nemá konkurenceschopnou nabídku

Karel Javůrek | 84

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

** Vyzkoušeli jsme veřejnou betu macOS 10.14 Mojave ** Hlavní novinkou je temný režim a velký důraz na soukromí ** Jako první beta je systém překvapivě rychlý a dobře použitelný.

Martin Miksa | 35

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

** Cardano je unikátní kryptoměna, která díky svým vlastnostem a schopnostem přitahuje pozornost ** Od Bitcoinu se zásadně liší ** Jejím smyslem není jen „koupit a prodat“, má pozoruhodné technologické možnosti

Martin Miksa | 28

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 142

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny