Obrana proti kopírování CD od Microsoftu

Microsoft v sobotu na hudebním veletrhu Midem představil novou technologii ochrany CD před kopírováním. Windows Media Data Session Toolkit má umožnit přehrávání na všech typech CD přehrávačů, ale zabrání kopírování obsahu.
Boj hudebních vydavatelství s piráty se dostal do slepé uličky s uvedením nejrůznějších systémů ochrany obsahu CD před kopírováním, které často znemožňují přehrávání legálně získaného nosiče v počítačových mechanikách a v moderních stolních přehrávačích. Zatímco piráti si s ochranou snadno poradí (stačí i čárka lihovou fixou), běžný uživatel může zakoupené CD hodit do koše. A pak si pravděpodobně stáhne to své album z internetu v formátu MP3.

Do této situace vstupuje Microsoft s řešením nazvaným Windows Media Data Session Toolkit, které hudebním vydavatelům umožní ukládat písničky na chráněná CD v několika vrstvách, což umožní přehrávání na PC a zároveň zabrání kopírování. Součástí „PC vrstvy“ totiž mohou být další data s ochrannou funkcí. Nastavení bude provádět dodavatel obsahu. Na vývoji Data Session Toolkitu se kromě Microsoftu podílely společnosti SunnComm Technologies a francouzská MPO International Group. Microsoft do rozvoje ochrany autorských práv v digitálních médiích investoval doposud přibližně půl miliardy dolarů.

Ohlášení této technologie proběhlo během hudebního veletrhu Midem, kde se k této technologii s nadšením vyjádřili představitelé dvou největších hudebních vydavatelství: Universal Music a EMI. Kromě Data Session Toolkitu prezentoval Microsoft také příští verzi operačního systému Windows, která umožní přístup k osobním datům z kteréhokoliv místa na světě (stejnou, jakou jsme mohli vidět už před rokem).

Přesný popis technologie Windows Media DST zatím není k dispozici, ale pracujeme na jeho získání.

Diskuze (70) Další článek: K dispozici Mandrake Linux 9.1 Beta 2

Témata článku: Microsoft, Windows, Kopírování, Hudební vydavatelství, Chráněné přehrávání, Fixy, Obrana, Nadšení, MPO


Určitě si přečtěte