Software | Počasí

Oblíbený meteoradar Meteor pro Android má po letech nový design

Nejpopulárnější tuzemský meteoradar Meteor s více než milionem instalací v říjnu prošel kompletním redesignem. U úzce zaměřené aplikace postavené okolo mapy se srážkovým radarem pochopitelně nečekejte žádnou revoluci.

Vývojáři z pražského studia Androworks stojící také za oblíbeným Aladinem nebo meteo aplikací Klarou ladili spíš detaily. Výrazněji je vidět čas pořízení snímku. Z mapy zmizely pevně dané lišty, posuvník zoomu je menší a přilepený na kraji obrazovky a ten měnící průhlednost radaru se schoval do nastavení.

V něm se dá upravit dost věcí. Z mapy můžete odstranit stupnici a také tlačítka pro spuštění dalších aplikací od Androworks. Vyberete tmavý režim zobrazení, jiný typ mapy a ovlivnit můžete též chování radaru (počet snímků, vyhlazení a rychlost animace). Redesignem prošly také widgety.

Podobně citlivé úpravy vzhledu by si jistě zasloužil i Aladin, který je sice minimalisticky přehledný, ale jehož ikonky a typografické chyby – alespoň mě osobně – tahají za oči.

Nechcete se spoléhat na cizí předpověď? Zkuste vlastní meteostanici:

Diskuze (17) Další článek: Slovenská strela se znovu narodila. Legendární vlak v kopřivnické Tatře kompletně renovují

Témata článku: Software, Android, Počasí, Meteorologie, Design, Aladin, Mapa, Radar, Klara, Meteor, Aplikace, Revoluce, Instalace


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu