Hardware | Testy | Monitory

Obklopí vás: Prohnutý 49" monitor Samsung Odyssey G9 v testu

Nejprohnutější a současně nejširší monitor představený letos na CESu se konečně začal prodávat. Cena těsně pod hranicí čtyřiceti tisíc je extrémní, to jsou však i výkon a funkce tohoto monitoru.

Samsungu si na letošní rok připravil dva obdivuhodné, nestandardní monitory. Trochu umírněnější Odyssey G7 a pak největší lákadlo – model G9. Už model G7 budil pozornost svým extrémním prohnutím, ale G9 k tomu přidává i abnormální šířku zobrazovací plochy. Tento monitor není levný, cena je nasazena těsně pod hranici 40 tisíc korun, ale vyšší cena se tu neplatí jen za výstřednost. 

Úžasný je především design zadní strany, která mi připomíná svět hvězdných lodí Star Treku. Uprostřed úchytu se nachází osvětlovací kolo, které můžete rozzářit několika barvami. Jeho intenzita je ale překvapivě nižší, než napovídají tiskové materiály, a zcela nezastoupí ambientní osvětlení za stolem. Široko rozkročený stojan vyniká stabilitou, kabely ukryjete elegantně dovnitř sloupku a nechybí držák na sluchátka.

S metrovým poloměrem prohnutí

Extrémně širokoúhlé monitory s poměrem stran 32:9, ba ani s úhlopříčkou nad 40" nejsou žádnou novinkou. U těchto rozměrů už mi ale vždy trošku vadilo, že kraje „utíkají z dohledu“, pozorovací vzdálenost je zkrátka o dost větší, podvědomě jsem se k okrajům nakláněl a přeostřoval zrak. I proto jsem si z letošního lednového CESu odnesl nejsilnější vzpomínku na ještě prohnutější monitor Samsungu. Zatímco konkurence ohýbá displej na kružnici s poloměrem 1,5 m, Samsung poloměr kružnice zkrátil na rovný metr.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, Herní konzole, Testy, Samsung, Asus, Monitory, Design, DisplayPort, USB, HDR, HDMI, Články z Computeru, Philips, GTG, Monitor, Frekvence, Vesa, Star Trek, Prohnutí


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu