Objevte skryté vtípky nejen od Googlu

Každý apríl se na internetu vyrojí hromada skrytých vtípků, většinu jich má na svědomí Google. Drtivá většina podobných legrácek má jepičí život, některé ale přetrvají.

Mohlo by se vám také líbit:

Matematická kraslice

Po roce je tu opět apríl, tedy 1. duben a na internet se vyrojí hromada vtípků. Jelikož se dnes na začátek dubna sešly i Velikonoce, připomeneme si některé povedené „easter eggy“, tedy skryté vtipy objevující se nejen na apríla (název v překladu znamená „velikonoční vejce“). Tím prvním easter eggem dnes musí být samozřejmě pestrobarevná kraslice, kterou umí nakreslit Google. Není to ale ryzí vtípek, ale jen grafické znázornění matematické funkce:

1.2+(sqrt(1-(sqrt(x^2+y^2))^2) + 1 - x^2-y^2) * (sin (10000 * (x*3+y/5+7))+1/4) from -1.6 to 1.6,

Výraz nemusíte kopírovat, klepněte rovnou sem.

Klepněte pro větší obrázek
Kraslice pro matematiky

Mapa pokladů

Pokud vaše město doposud trpělo špatným mapovým pokrytím v Google Maps, nezoufejte, web má totiž nové podklady. Vedle satelitních a klasických podkladů nyní můžete přepnout pohled i na mapu pokladů. Možná nějaký najdete.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mapa pokladů a špionský dalekohled

Tím to ale nekončí. Pokud se přiblížíte až na úroveň Street View, mapy se přepnou do režimu dalekohled.

Bláznivý vyhledávač

Samostatnou kapitolou všemožných vtípků jsou drobné lumpárny ve vyhledávači Google. stejně jako v případě velikonočního vajíčka stačí prostě do vyhledávacího pole vložit správnou formuli. Zde je seznam několika z nich:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Askew a Do a barrel roll

Hromadu dalších vtípků pro vyhledávač Googlu najdete na webu Search Engine Land.

Gravity

Pokud vás už tradiční vyhledávač nebaví, můžete vyzkoušet tento, který se ovšem okamžitě zhroutí – a to doslova.

Klepněte pro větší obrázek
Trošku bláznivý vyhledávač, ale funkční

Space

Opakem Gravity je Space. V tomto případě se vyhledávač nehroutí dolů, ale naopak do prostoru, poněvadž se vznáší ve stavu beztíže. Přitom vše stále funguje.

Klepněte pro větší obrázek
A toto je už jen pro silné povahy

Konami Code

Mnoho webů obsahuje skryté funkce, které můžete aktivovat pomocí kódu Konami. Jde o sled několika znaků na klávesnici, které se používaly ve starých hrách pro aktivování cheatů. Jedná se o klávesy ↑↑↓↓←→←→BA. Konami nyní podporuje i mnoho webů a existuje dokonce i javascriptová knihovna pro snadné nasazení vtípku na váš web. Web Konamicodesites.com eviduje některé známé weby, které tuto techniku podporují.

Klepněte pro větší obrázek
Google Reader s nindžou po aktivaci kódu Konami

Netradiční lokalizace Facebooku a Googlu

Navštivte nastavení jazyka ve Facebooku a objevíte zde některé netradiční lokalizace. K dispozici máte třeba zrcadlenou angličtinu nebo pirátskou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Netradiční lokalizace na Facebooku

Do pirátštiny můžete předělat i Google, stačí jej navštívit s tímto parametrem: https://www.google.com/webhp?hl=xx-pirate.

Klepněte pro větší obrázek
Pirátský Google

Android

Pokud máte po ruce telefon s Androidem, zabrouzdejte do konfigurace, navštivte stránku „Info o telefonu“ a několikrát p osobě klepněte na řádek s verzí systému. Zobrazí se easter egg s obrázkem nainstalované verze systému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Když budete na Androidu klepat stále dokola na číslo verze, zobrazí se obrázek

YouTube končí

A na závěr ještě jeden ryze letošní vtípek (vedle již zmíněných map). Zaměstnanci YouTube publikovali video, podle kterého ukončují další nahrávání uživatelských videí na portál, poněvadž už jsou připraveni vybrat ten nejlepší komunitní šot a žádná další videa už nebudou třeba.

Další vtípky se budou objevovat v průběhu dne. Pokud na nějaké narazíte, podělte se nám i ostatním v diskuzi pod článkem.

Mohlo by se vám také líbit:

Diskuze (50) Další článek: 7 nejlepších programů pro domácí střih videa

Témata článku: Web, Objev, Lump, Pirátská verze, Začátek dubna, .com, Rush, Space, Winner, Results, Search, Search engine Land, Sled, Grafické znázornění, Javascriptová knihovna, Shake, Gravity, Snadné nasazení, Land, Google.com, Explore, Pirate, Velikonoce, Pirates, Kamery na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu