Obchodovat na Internetu mohou i naprostí laici

Microsoft potvrdil, že jen málokterá technologie týkající se Internetu neujde jeho pozornosti a přichází se službou nájemných internetových obchodních domů takzvaným web hostingem.
Microsoft potvrdil, že jen málokterá technologie týkající se Internetu neujde jeho pozornosti a přichází se službou nájemných internetových obchodních domů takzvaným web hostingem. Internetuchtivý obchodník koupí hotový obchod s veškerým servisem a jeho pracovní úsilí je výhradně zaměřeno pouze na činnost, kterou umí nejlépe - obchodovat. Produkt internetového obchodního domu „do krabice“ s názvem Complete Commerce je určen středním a velkým obchodníkům, které má vtáhnout do světa elektronické komerce.

Partnerským dílem se na projektu účastní deset významných amerických poskytovatelů Internetu (Concentric Networks, MCI WorldCom, USWeb atd.), kterým je web hosting velmi blízký. Microsoft není jedinou společností, nabízející podobný balík služeb; letos v srpnu představil Hewlett-Packard podobný balík pod názvem Quick-Start.

Živě komentuje: Microsoft se pokusil vytvořit naprostým laikům v oblasti IT možnost provozovat internetový obchod. Zahrál na strunu, na kterou uslyší zajímavá cílová skupina obchodníků, kteří vědí, že Internet je místem, kde lze uzavřít zajímavé obchody, rádi by zkusili obchodovat na Síti, ale síla jejich zdrojů IT je nedostačující. Před případným skokem do divokých vod Internetu mají pochybnosti: „Budu schopný takový obchodní systém vytvořit? Za jak dlouho? Budu jej schopen udržovat?...“

Silnou stránkou řešení Microsoftu je množství potenciálních klientů, které vhání obchodníkům přímo do dveří umístěním obchodu na portál www.microsoft.com; portály těží ze svého výsadního postavení na Internetu. Tento fakt jen potvrzuje, jak důležité je pro obchodování vytvoření vlastní komunity lidí, kteří se pravidelně na vaše stránky vracejí. Dnes přijdou za zábavou, zítra nakupovat.

Ceny Complete Commerce jsou závislé na velikosti místa, které je pronajímáno, představitelé Microsoftu prohlašují, že typická konfigurace obchodního místa nabízející služby koncovým zákazníkům je padesát tisíc dolarů za postavení a tři měsíce provozu. Cena jen podtrhuje předchozí tvrzení o atraktivitě místa. Více návštěvníků stránek, přiláká prestižní obchodníky a ti přinesou více peněz.

Pro srovnání s Českou republikou; situace u nás pozvolna nazrává tomu, aby se podobné produkty uplatnily na našem trhu. První vlaštovkou byly Vánoce98 společnosti IBM umožňující pronájem internetového obchodního domu. Určitě se nás dotkne větší komercionalizace portálů; zkuste porovnat jak vypadaly velké americké portály před rokem a jaké jsou dnes?

Ne náhodou se na projektu Mirosoftu podílí deset významných amerických poskytovatelů Internetu, protože nabídka web hostingu má velice blízko k poskytování internetového připojení. Nikdo nemá lepší předpoklady k zajištění web hostingu než poskytovatelé, výkonný hardware, odborníky a přímí kontakt s potencionálními obchodníky. ISP pouze nabídne zákazníkům, kterým poskytuje připojení, novou službu - pronájem internetového obchodního domu.

Váš názor Další článek: Vývojář komentuje: které verze FoxPro jsou náchylné na rok 2000 a jak

Témata článku: Microsoft, Doma, Web Hosting, Zajímavé místo, Zajímavá služba, Předchozí návštěvník, Předchozí tvrzení, Pronájem, Laika, Typická konfigurace, Hotový produkt

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů