Google | Play Store | Material Design

Obchod Play je na Androidu bělejší, než kdy dřív. Navíc k tomu skryl nakupování hudby

Google začal postupně šířit mezi uživatele očekávaný redesign svého Obchodu Play, který slouží na Androidu ke stahování aplikaci a nákupu multimédií. Aplikace, dle současného trendu firmy, je nově celá bílá, hlavní změna je ale skrytí sekce pro prodej hudby. S tou již Google zřejmě příliš nepočítá.

Společně s aktualizací většiny aplikací firem se tak dočkáme bílé ve všech částech aplikace, včetně nové spodní lišty pro přepínání sekcí. Zde zůstaly pouze čtyři – hry, aplikace, filmy a knihy. Odstranění se dočkaly i jednotlivé předěly na profilech her a vše tak nyní tvoří jednolitou hmotu. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Obchod Play ovládne bílá.

Zajímavější je ale odstranění sekce hudba. Ta nezmizela úplně ale schovala se do bočního menu. V Googlu tak s prodejem zřejmě již příliš nepočítají, což bude souviset s aktuální propagací své služby YouTube Music. Ta slouží pouze ke streamingu a není napojená na zakoupenou hudbu v rámci Obchodu Play – k jejímu přehrávání stále slouží Play Music.

Nás již naštěstí toto směřování nemusí trápit, Google totiž službu YouTube Music a YouTube Premium nedávno spustil i u nás. Otázkou tak zůstává, zda pomalu nezruší i další sekce věnované filmům a knihám. Microsoft to již udělal právě potom, co zrušil prodej hudby.

Nový vzhled je dostupný od verze 15.1.24. Ta se vám stáhne automaticky, případně lze skrze nastavení obchodu a klepnutí na verzi vyhledat aktualizace.

Jakou hudební službu si vybrat?

Diskuze (6) Další článek: IDET 2019: Obrněný Zetor, robotická helikoptéra a sebevražedný dron

Témata článku: Software, Google, Microsoft, Mobilní aplikace, Android, Hudba, filmy, seriály, Play Store, YouTube Premium, YouTube Music, Design, Material Design, Nakupování hudby, Sekce, Nakupování, Prodej hudby, Aplikace, Obchod Play, Hudba, Play Music


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF