O2 spouští rychlou mobilní síť 5G

Reklama 1. července 2020
Chcete se kouknout do vesmíru? Pozor, bude to riskantní podnik!
Operátor O2 jako první v České republice nabídne zákazníkům možnost využívat nejrychlejší mobilní připojení v síti 5G. Tou do konce léta pokryje 15 % obyvatel Prahy a centrum středočeského Kolína.
O2 spouští rychlou mobilní síť 5G

„Nová generace mobilní sítě nabídne až desetinásobné rychlosti připojení. 5G však neznamená jen rychlejší stahování. V reálném provozu si chceme otestovat, jak síť funguje pod zátěží, a vyzkoušet různé příklady využití v průmyslu, ve zdravotnictví, u prvků chytrých měst a v dalších strategických oblastech pro ekonomiku,“ popisuje generální ředitel O2 Jindřich Fremuth a dodává: „Vstupujeme tak mezi země, kde začne být 5G síť dostupná běžným zákazníkům. To, zda a jak bude rozšiřování služby pokračovat, záleží také na podmínkách aukce kmitočtů, jejichž stávající podoba však smysluplné investice do další výstavby nepodporuje.“

Připojení k nejrychlejší síti 5G za symbolickou korunu měsíčně

K 5G se budou moct připojit zákazníci O2 v centru Kolína a také v Praze na Starém a Novém Městě, Vinohradech, v Nuslích, Dejvicích a Bubenči. Balíček 5G na zkoušku si zákazníci budou moct od července aktivovat za symbolickou korunu měsíčně v online samoobsluze Moje O2. Pro připojení k nejrychlejšímu mobilnímu internetu 5G zákazníci potřebují také 5G telefon.

Technologii 5G začnou v síti O2 během prázdnin díky nové aktualizaci softwaru podporovat například již prodávané modely Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+ 5G. O další telefony v různých cenových kategoriích od Samsungu i dalších výrobců bude O2 nabídku 5G zařízení postupně rozšiřovat. Jejich nabídku najdete na www.o2.cz

O2 testuje různé dodavatele

Nejrychlejší síť buduje O2 společně s firmou CETIN. „Sítě 5G testujeme v reálných podmínkách s předními světovými dodavateli. V loňském roce jsme v Kolíně 5G spustili společně s firmou Ericsson, nyní s testováním pokračujeme s firmami Huawei a Nokia. Zkušenosti z pilotních provozů s různými technologickými partnery nám pomůžou při výběru dodavatele pro celoplošné pokrývání, o kterém zatím není rozhodnuto,“ popsal Jan Hruška.

Gigabitové připojení domácnosti i kanceláře

Sítě 5G najdou využití nejen v mobilních zařízeních, ale také pro pevné připojení domácností a firem tam, kde není dostatečně rychlý tradiční kabelový internet. Vlastnosti sítí 5G umožní také masivní rozvoj internetu věcí a s tím spojené rozšiřování řešení pro automatizaci výroby, chytrých měst a domácností. Nová generace mobilního internetu tak najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, průmyslu a řízení výrobních procesů, sportu, ale také v oblasti zdravotnictví.

Více na www.o2.cz/5g

Další článek: Chcete se kouknout do vesmíru? Pozor, bude to riskantní podnik!

Advertisement AdvertisementAdvertisement
Určitě si přečtěte

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize