ta firma se nezapře, takový osekaný, kdyby to dávali za litr tak nikdo nemůže nic říci, ale tohle je lumpárna.Mám první generaci a čekal jsem na trojku, toto je spíš manévr jak starý hw v inovovaném plášti draze doprodat a na podzim vypustí jak tu někdo psal skutečnou novou verzi kde už se dá čekat optika i 2,5Gb výstup jinak by to nemělo smysl.
Tyhle jejich routery jsou strašný svinstvo. Pokaždý když někdo potřeboval na tomhle něco udělat, tak mi tekly nervy. A za ty peníze co za to chtějí? Máte velmi drahý krabičku zobrazující počasí.
podprůměrný hardware za nadprůměrně ceny
Ono není úplně pravda, že na jine síti je k ničemu. Jen na ni nepojede ten display, jinak vše funguje a myslím, že když se připojíte přes apku i na jiné síti, tak to vyřeší i tu blokaci na O2 a pojedou vám i ty hodiny. (Odzkoušeno u vodafone) Smartbox 1. Generace používám asi 10 let, takže není úplně pravda, že po 5-ti letech bude zastaralý. Pravdou je, že podle výzkumu v globalu málokdo použije víc jak 2 LAN porty. Navíc v říjnu by měl vyjít SB3 s 2,5Gb WAN portem pro 2Gb přípojky. Jinak MESH systém nabízí O2 i ke SB 1. generace, smart boostery fungují celkem spolehlivě. Co na O2 opravdu nesnáším, je jejich obchodnicka škola (prodat za každou cenu, i za cenu lživé informace: "na téhle síti vám to s ničím jiným nepojede"). Pokud potřebujete poradit s nastavením terminatoru, TP-link má na svém fóru jasný navod: "Jak nastavit TP-link router za zařízením CETIN "terminator. GL všem
mě 1gen šlape dobře ale začal zlobit ten booster, tedy jeho 5Ghz část takže uvažuji o reklamaci. Spolehlivě jde jen 2,4Ghz. Nepřipojí se na pětku ani PC ani telefony. Zkoušel jsem vynutit - ale cca tři sekundy, výpadek, znovu načtení a tak to jde dokola.
Náhodou ten Smart Box asi není špatný. Zdá se, že zákazníci jsou spokojeni.Co mi přijde vyloženě neetické, je ta blokace na O2 přípojku. Na to bude vhodné do budoucna důrazněji upozorňovat. Hele, zákazníku, sice si to nepronajímáš, splácíš to, ale až se rozhodneš od O2 odejít, bude ti to stejně k ničemu.Dávám přednost převzít si přípojku na ethernetu, k čemuž se u xDSL dá využít onen slavný Terminátor. Ale abyste ho u O2 dostali, musíte si pořídit nejdražší tarif. A když jsem je žádal o zaslání nabídky emailem, abych si ji mohl prostudovat, řekli mi, že to nejde, protože je neveřejná. S takovým přístupem jsem se setkal poprvé, O2 se tím holt z výběrového řízení definitivně vyřadilo.
TM terminátor dá až když je to fakt jakože nutný tzn. daná rychlost nejde docílit jinak než skrz bonding. I na 250tkový VDSL po 1 páru cpe raději ty bílé modemy Zyxel, to moc nechceš. No a pak jdeš k daleko menšímu operátorovi a terminátor je v základu snad kromě 20tkové rychlosti všude. Vzhledem k tomu že se daj na Aukru apod sehnat už snad za 7 stovek, je to dostupné pro každého v podstatě. Perlou jest VDF, který k nejpomalejšímu tarifu, tuším papírově 20 ale reálně 30Mbit na VDSL cpe dosti prapodivný modem : Comtrend VR3031-EUSB. Ten taky fakt nechceš :o)
Mne ho dal hned, rekli mi, ze ho davaji ke kazde pripojce. Nic nezkoumali, rovnou mi rekli, ze Terminator bude, at si vyberu jakoukoli rychlost.Mam to sice na firmu, ale je to bezny domaci tarif se slevou.
Ano to na firmu dělá svoje... tak to prostě je. Známej taky s asi 20ti čísly u O2 si ho musel před 2 roky doslova vydupat na 2 místa přes obchoďáka, což působilo fakt směšně když jinde dávají automaticky. Teď sem byl u známých a tarif od TM až 50 ale protože ne terminátor tak to sype jen cca 32Mbit. Moc pěkný...
O2 se mi vyřadilo samo, jak jsem psal.Je zajímavé, že když jsem jednal o cenách za firmu (jen) o padesáti číslech, tak mi div nenosili každé ráno snídani, jak se o mě starali. Nabídku mi přinesli v krásných deskách, osobně až pod nos, a sakra se snažili, aby to vyhráli (nevyhráli).A když jednám za svoji mnohem menší firmu, tak mi řeknou po telefonu číslo a odmítnou mi to poslat byť jen emailem, protože "nabídka je neveřejná". A ještě ta paní na telefonu byla dost nepříjemná. Takovýhle přístup lze jedině odmítnout. I jako spotřebitel bych je poslal do háje, nabídky od konkurence byly víceméně totožné, ale s mnohem lepším přístupem.
Ne díky, O2 nemám ani nechci, tento novo shit taky nechci a zůstávám u nejlepšího modemu na trhu, Terminátor ( + Mikrotik + Deco ). Jo u pár lidí sem viděl někde bokem ve skříni / pod stolem ležet první či druhou generaci tohot shitu, doslova vyhozené peníze často k tarifům 20-50Mbit. kde by TPlink za litr udělal funkčně stejnou parádu. Jenže d´ebilita lidí je nekonečná, jak ovce na porážku jdou když vidí jen 99kč měsíčně, to má přece každej... Finální kulka do pomyslné hlavy je ovládání jen přes APPku aneb my ti dáme jen omezené možnosti nastavení a víc nepotřebuješ, my víme co je nejlepší, ne ty ! Ty si to jen kup drž zobák, plať a šmatlej nohama. Ou tů, oůůůůůůůvej.
Běžnej Pepík neumí modem nastavit a neví, že ten jejich nemusí mít. Tak mu ho natlaci...
Modem jak modem, problém je spíš ta metoda distribuce. Že je na splátky za 99 měsíčně by nevadilo, horší je, že při ukončení smlouvy jej chce O2 doplatit v plné výši. Fakticky tak skrze modem nutí zákazníky k pětiletému (!) závazku, přestože se jejich obchoďáci bijí v prsa, že je vše bez závazku. Kdyby šlo o univerzálně použitelné zařízení, řekněme mobil nebo tablet, tak bych to pochopil. Ale vzhledem k tomu, že tohle zařízení je bez jejich služeb k ničemu, je to vyloženě sprosťárna.
Protože to je na splátky a ne pronájem, tak je pochopitelné že jej chce po ukončení služeb doplatit.Pravda ale je, že tím si skrytě uživatele uváže na 5 let.Na druhou stranu konkurence má jen pronájem a to se lidem taky nelíbí.
O2 je celý posahany. Dostaneš jednu krabičku na bonding, protože mají pomalý linky, pak jejich modem a za něj ještě AP. 3 žravý krabičky na jeden internet....
Samozřejmě, ale férové by bylo zákazníkům nabídnout při ukončení smlouvy odkup za zbytkovou cenu. Tím by se z toho stala defakto věrnostní sleva - vydržíš s námi 5 let? Snížíme ti platbu. Odcházíš dříve? Pak to ber jako pronájem. Současný stav je chucpe i pro věrné zákazníky, protože po 5 letech bude to zařízení morálně zastaralé. A řešení O2? Závazek na dalších 5 let.
O2 je zloděj, naláká lidi a potom je oškube! Od nich nebrat nic!
U O2 na optice můžu používat svůj router? Ví to někdo? Někde jsem četl, že se tam dá nějaká krabička prevadejici optiku na LAN... Teď mám jako pozůstatek Centrio / nej.cz dva routery za sebou.
Názor byl 1× upraven, naposled 17. 6. 2025 19:57
Jasně že můžeš. Poskytovatel ti akorát dodá převodník optiky na RJ45 a ty si koupíš vlastní modem/router, který podporuje PPPoE a pak si to sám nastavíš.
Pak je otázka, proč si kupovat ten jejich předraženej krám, když není nutný...
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 6. 2025 13:15
Protože spousta lidí to neumí nastavit. Nebo nemají čas se to naučit.
No mě obchodník O2 před necelým rokem při přechodu od Nej.cz tvrdil, že to nejde jednoduše. Že prý se musí objednat služba i s tímhle O2 routerem, pak do 14 dnů smlouvu na ten router vypovědět a až pak se dázískat nějaký "obyčejný" převodník z optiky na LAN. Že se tím O2 snaží uvázat zákazníky na 5 let.
Mám od O2 optiku asi rok a půl. Technik vše zprovoznil s jejich modemem. Jakmile odešel nastavil jsem si svůj stávající router (musí umět PPPoE připojení) a ten jejich jsem hned následující den vrátil přímo v pobočce O2, kde mi ihned zrušili onen pronájem za 99,-Kč. Jediné co mi řekli, že pokud budu mít nějaký problém a zavolám na jejich hotline a technik zjistím, že nemám O2 modem tak odmítne cokoliv řešit.
No on to popisoval jako docela složitý postup, tak jsem šel do optiky od Tmobilu, kde šlo zadat možnost vlastního routeru hned při objednání a bez nějakého vracení do 14 dnů.
Tomu říkám cena za router + hodiny 😂
Teda upřímně doufal jsem v optický vstup a 2,5Gb porty... Tohle je krádež za bílého dne...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.