Česko | Bastlení | Brno | DIY

O víkendu se v Brně koná první Mini Maker Faire. Přehlídka kutilů, bastlířů a makerů všeho druhu

Jen co v Brně skončil strojírenský veletrh, už se chystá další akce, která je tentokrát přímo věnovaná všem domácím kutilům, bastlířům, domácím řemeslníkům a inovátorům s kladivem a pájkou v ruce – prostě makerům. V pavilonu A1 zdejšího výstaviště můžete v sobotu a neděli navštívit první jihomoravský Mini Maker Faire.

Maker Faire je značka mezinárodních festivalů, které loni poprvé díky partnerství s Prusa Research poprvé zamířily i do Prahy a letos se pak konala i jejich menší regionální obdoba Mini Maker Faire v Plzni. Brno je další v řadě.

Slovíčka Mini se ale nebojte, výstavní pavilon totiž i tak nabídne exponáty hromady kutilů nejen z regionu, ale i z dalších měst, a také prezentace otevřených dílen v čele s brněnskou FabLab.

Vstupné na první brněnský Mini Maker Faire činí pro dospělé 150 korun, pro ZTP, důchodce a mládež do 18 let pak 100 korun. K dispozici je také zvýhodněná rodinná vstupenka za tři stovky (2 dospělí + 3 děti).

Společně s Maker Fairem se na brněnském výstavišti koná také festival vědy, umění a technologií Prototyp.

Prohlédněte si galerii, jak vypadá velký český Maker Faire v Praze.

Diskuze (4) Další článek: ELONOVINKY: SpaceX se připravuje na vyslání lidí k ISS. Kdy k tomu dojde?

Témata článku: Programování, Česko, Bastlení, Praha, Arduino, Brno, Stavebnice, DIY, Maker Faire, Kutil, Prus Research, Druh, FabLab, BAS, Plzeň, Pavilon, Víkend, Výstaviště, MINI +, Přehlídka