O Intergraph Computer Systems se přetahují Silicon Graphics a IBM?!

Hardwarová divize Intergraphu se intenzívně osamostatňovala, a nyní je pravděpodobné, že bude prodána třetímu zájemci.
Ze spíše neoficiálních zdrojů jsme obdrželi zprávu o tom, že jak Silicon Graphics, tak IBM usiluje o koupi hardwarové větve společnosti Intergraph, tj. o stále více se osamostatňující divizi Intergraph Computer Systems. Ještě před touto zprávou, která již reaguje na určité oficiální dění na americké scéně, jsem zánik samostatnosti hardwarové větve od Intergraphu předpovídal; nyní zřejmě přišel ten správný čas. Pokud by šlo o to, kdo bude mít v přetahování o Intergraph více síly a peněz, pak samozřejmě nebude problém pro IBM přebít jakoukoli nabídku SGI. Na druhé straně ale tato divize nemá zase takovou cenu, aby „aukce“ šla do gigantických hodnot, i když je jasné, že by se technologie i tržní podíl Intergraphu hodil jak jedné, tak druhé firmě.

Živě komentuje: problém Intergraphu je v jeho velikosti – firma je příliš malým hráčem na trhu pracovních stanic, než aby se na něm mohla účinně držet proti gigantům typu Compaq či Hewlett-Packard. Intergraph v současné době připravil technologii Wildcat, která je jednou z nejlepších v PC grafice vůbec, není-li vůbec nejlepší – nemusí mu ale zbýt dostatek sil na to, aby ji dokázal prosadit do masového prodeje.

Co by koupí Intergraph Computer Systems (ICS) získali Siliconi? Okamžitý vstup na trh Windows NT a získání špičkové pozice – té, o kterou přesně usilují, tj. o firmu, která nedělá žádné „jen takové“ počítače, ale ty nejlepší grafické stanice. Pravděpodobně i důležitou grafickou technologii, i když je těžké říci, jak se navzájem technologie vymyšlené u Intergraphu a SGI budou snášet. Co by získala firma IBM? Zřejmě o něco méně než SGI, protože firma IBM má dostatečně kvalitní grafiku, hlavně v posledních modelech IntelliStation a evidentně chystá její další rychlé vylepšování. IBM má podobný problém jako Intergraph - není příliš schopna tyto počítače prodat, na rozdíl od daleko agresivnější konkurence. Na druhé straně by i zde mohl WildCat znamenat velkou změnu a počátek vnímání firmy jako výrobce špičkových grafických stanic.

Váš názor Další článek: IBM vstupuje do digitálních foťáků: základní výzkum se zase jednou vyplatil

Témata článku: Windows, IBM, Wildcat, Malý hráč, Druhá strana, Americká stanice

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost