O čem je první liga IT v Brně?

Accenture Technology Solutions nabízí šanci hrát v první lize, a to absolventům i zkušeným profesionálům.
O čem je první liga IT v Brně?

Accenture Technology Solutions, jedna ze tří hlavních divizí globální renomované společnosti Accenture, nabízí ve svém brněnském technologickém centru čerstvým absolventům i zkušeným profesionálům možnost pracovat na projektech za pomoci nejprogresivnějších procesů, metodologií a nástrojů. Jinými slovy, nabízí šanci hrát v první lize.

Accenture je jedna z nejrespektovanějších značek ve světě byznysu. Největším a nejdynamičtějším světovým společnostem, včetně 94 firem žebříčku Fortune100, poskytuje odborné služby v oblasti manažerského a technologického poradenství, systémové integrace, vývoje a správy softwaru a outsourcing podnikových procesů. Opakovaně se umisťuje na prvních místech různých prestižních světových žebříčků. Analytická společnost IDC ji označila za světovou jedničku v systémové integraci a u analytiků z Forrester získala světové prvenství v žebříčku implementátorů systému SAP.

Celosvětově zaměstnává více než 175 000 lidí a její tržby překročili sumu 19 miliard dolarů. Dělí se na tři divize – Consulting poskytuje manažerské a technologické poradenství, Services se zaměřuje na outsourcing podnikových procesů, a Accenture Technology Solutions se zase věnuje vytváření, implementaci a údržbě technologických řešení.

V Brně divizi Accenture Technology Solutions zastupuje středisko Brno Delivery Center (BDC). Poskytuje vývoj aplikací ušitých na míru a s tím související podpůrné sužby pro klienty z mnoha krajin Evropy. Práce v tomto centru znamená vytváření, zavádění do praxe a údržbu technologických řešení, které společnost Accenture vyvíjí pro své mezinárodní klienty.

Šéf tohoto centra Harald Schabernack nám přiblížil, co může potenciální pracovník či pracovnice v BDC očekávat. Zeptali jsme se i na konkrétní projekty, na kterých lidé v této divizi momentálně pracují.

Accenture Technology Solutions je jednou ze tří divizí Accenture. Čím se vyznačuje?

Accenture Technology Solutions je dynamicky rostoucí a velmi pestrou součástí společnosti Accenture. Přispíváme k tomu, že firma pomáhá svým klientům dosahovat vysokou výkonnost v podnikaní a umožňuje jim vyřešit jejich technologické problémy od začátku až do konce. Daří se nám to hlavně díky zkušenostem v různých odvětvích a technologickému know-how, a pestré škále zdrojů na globální úrovni – lidských i informačních.

Na jaké pracovní místo může potenciální zájemce či zájemkyně nastoupit?

Pracovníci Accenture Technology Solutions mohou postupovat po různých úrovních. První úrovní jsou programátoři nebo junior softwaroví inženýři, kteří kódují a testují softwarové aplikace. Na této úrovni není potřebné být expertem - absolventi se vše potřebné naučí na našich školeních. Po jednom až dvou letech většina pracovníků postupuje na úroveň senior programátorů či softwarových inženýrů. Další úrovně jsou programátor analytik – senior softwarový inženýr, systémový analytik – vedoucí týmu, senior systémový analytik – vedoucí týmu, manažer – programový manažer či senior manažer. Nevyšší možnou pozicí je senior executive.

Jaká kritéria musí pracovník splnit, aby mohl postoupit na vyšší úroveň?

Výkon pracovníků se hodnotí každý rok; hodnocení probíhá na základě pěti hlavních kritérií. Těmito kritérii jsou schopnost realizovat přidělené projekty, efektivnost práce, schopnost vést jiné lidi v týmu, profesionální kvality a komunikace a schopnost přinášet hodnotu klientům. Očekávání samozřejmě závisí na úrovni, na které daný člověk pracuje.

Představme si, že bych k vám do BDC nastoupil jako nový pracovník. Můžete mi uvést konkrétní projekt, na kterém bych mohl pracovat?

V České republice máme například velký projekt pro jednoho z největších světových telekomunikačních operátorů.

O co v tomto projektu jde?

Klientovi jsme pomohli specifikovat a následně zavést systém péče o zákazníky. Konkrétně jde o velký objednávkový systém. To bylo před několika lety – od té doby poskytujeme klientovi podporu a služby spojené s implementací změn. Telekomunikační trh se neustále rozvíjí a postupuje dopředu, takže změny přicházejí neustále.

Jaký byl hlavní přínos vaší spolupráce pro klienta?

V dnešní době velké konkurence na trhu operátorů je důležité pružně reagovat na změny a požadavky. Naše systémy to klientovi umožňují.

Jací lidé pracují na tomto projektu?

Když chceme naplnit všechny požadavky tohoto klienta, musíme si neustále vychovávat nové experty a expertky v oblastech správy a vývoje aplikací a úprav či optimalizace databází. Samozřejmě přivítáme i zkušené experty. V našich týmech se dokáží uplatnit absolventi a absolventky středních škol, studenti a studentky vysokých škol, jako i absolventi a absolventky vysokých škol prvého i druhého stupně. V první řadě je potřebná ochota učit se a neustále přijímat nové informace.

Jaké specializace jsou na tomto projektu potřebné?

V týmu se pracovníci specializují na různé oblasti - APP, DB, Java, testing - většinou na základě dohody, podle toho, kdo se kde vidí a kde může být nejužitečnější.

Jaké cizí jazyky by měl ovládat člověk, který chce pracovat na tomto projektu?

Jazykové znalosti jsou určitě v naší společnosti potřebné, protože při komunikaci s našimi zahraničními experty či klienty probíhá komunikace v angličtině. Při tomto konkrétním projektu je ale většina komunikace s klientem a i většina dokumentace v češtině, proto upřednostňujeme zaměstnance hovořící česky, případně slovensky – angličtina je pro ně i přesto nadále potřebná.

Komunikují pracovníci při tomto projektu i osobně s klienty?

Noví členové týmu komunikují přímo s klientem jen minimálně. Jak se ale postupně propracovávají z juniorské pozice, měli by v rámci specifikací komunikovat i přímo s klienty, vysvětlovat způsoby řešení a důvody, či konzultovat možnosti efektivního řešení požadavků.

Věnuje se tým i mimopracovním aktivitám?

Společenský život tohoto týmu je velmi bohatý. Jsou to společné sportovní aktivity, členové týmu chodí pravidelně i do kina či na společné večeře. Když někdo z týmu stráví dovolenou v exotické krajině, často připraví pro ostatní malou prezentaci fotografií a zážitků. Tým se zúčastňuje i velkých sportovních a kulturních akcí.

Kde mohou zájemci o práci v BDC najít další informace?

Více informací o brněnském centru Accenture Technology Solutions a aktuálních volných pozicích můžete najít na stránkách www.accenture.cz/brno. Pokud se vám to vše líbí už teď, můžete zaslat své CV na adresu recruitment.brno@accenture.com.

Děkujeme Vám za rozhovor.

Další článek: Lotus Symposium 2008: Úspěch začíná spoluprací

Témata článku: Technology, Vysoká úroveň, Čerstvý absolvent, Velká komunikace, Klient, Velká změna, Většina pracovníků, Úroveň, Expert, Světové prvenství, Lidský pracovník, TomTom, Outsourcing, Potřebná aplikace, Nový inženýr, Potenciální zájemce, Vysoký člen, Senior, Accenture, Liga, Potřebný člověk, Možnost efektivní, IT, Technologický vývoj, Junior


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky