Apple | Automobily | Autonomní vůz

O autonomních vozech Applu se toho moc neví, v Kalifornii jsou jich ale desítky

O autonomních vozech Applu se toho moc neví, v Kalifornii jsou jich ale desítky

O autonomních vozech Applu se toho dodnes moc neví. Čas od času se na Twitteru objeví snímek některého z testovacích vozů v Silicon Valley, nicméně detaily si nechává společnost pro sebe.

Podle zdrojů The New York Times v minulosti také zkolabovala jednání s velkými automobilkami, které měly Applu dodat vozy. Slavného výrobce iPhonů postupně odmítly jak BMW, tak Mercedes. Důvodem měla být touha Applu příliš zasahovat do konstrukčního designu vozů.

Podle NYT však nakonec uspěl u Volkswagenu. Nejedná se však o nikterak rozsáhlý kontrakt, německý automobilový holding má totiž Applu dodat jen skříňové vozy Transporter T9, které by měly sloužit pro robotickou kyvadlovou dopravu v kampusu.

Podle The New York Times se zároveň celý tým autonomního vozu (projekt Titan) v poslední době poměrně smrskl a přišel o stovky inženýrů. V dobách největší slávy měl přitom tým tisíc zaměstnanců.

Je tedy snad Apple v krizi? Zatím asi ne. Ačkoliv totiž média pochybují o jeho ambicích na poli autonomních vozů, je tu ještě to pomyslné B. V tuto chvíli má Apple v Kalifornii zaregistrovanou bezmála padesátku autonomních Lexus RX450h – na sklonku března to bylo přesně 45 vozů. Jen pro srovnání, technologický lídr Waymo jich má v Kalifornii registrováno 52, garáže obou konkurenčních společností jsou tedy ve skutečnosti zhruba stejně velké.

Jelikož však neznáme detaily aktuální míry autonomie projektu Titan, zůstává otázkou, jestli tyto počty můžeme vůbec porovnávat.

Váš názor Další článek: Proč Apple nepřichází s tím, na co už roky čekáme?

Témata článku: Apple, USA, iPhone, Twitter, Automobily, Doprava, Autonomní vůz, BMW, Volkswagen, Poslední doba, Lexus, New York Times, Největší sláva, Titan, Slavný výrobce, Mercedes, Characters, Transporter, Konkurenční společnost, Tým, Testovací vůz, Velká automobilka, Titano, Technologický lídr, Konstrukční design, Iphone X na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 87

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

** USA platí Rusku stamiliony dolarů za dopravu astronautů na ISS ** Dopravu amerických astronautů mají nyní převzít soukromé lodě ** Rusko je vytlačováno ze hry, mohou ho spasit vesmírní turisté

Petr Kubala | 70

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 80Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?