AMD | Grafické karty | Nvidia

Nvidia zareagovala na AMD Radeon 5600 XT jednoduše. Snížila cenu GeForce RTX 2060

AMD na letošním CESu oficiálně představila již dlouho očekávanou grafickou kartu střední třídy – Radeon 5600 XT a nastavila poměrně agresivní cenu 279 dolarů, což je na naše podmínky kolem 7 800 korun.

Nvidia ale na tuto novinku, která výkonem míří přímo na GeForce RTX 2060, zareagovala velmi rychle a ke spokojenosti nás, případných zákazníků. Snížila totiž cenu tohoto modelu na 300 dolarů, tedy přibližně 8,5 tisíce korun.

Díky tomuto snížení ceny si Nvidia chtěla zajistit stále výhodnou pozici v poměru ceny a výkonu, alespoň dle současných odhadů. Jenže záhy poté byly pro některé karty Radeon 5600 XT vydány aktualizované BIOSy a někteří testeři, kteří už mají karty k měření předběžně k dispozici, prozradili, že tím byly navýšeny frekvence a tím i výkon. Řádově o jednotky procent. 

Podrobné testy výkonu v mnoha hrách od specializovaných redakcí z celého světa budou přijdou už zítra, kdy se novinka začne prodávat. Můžete se těšit na zajímavé srovnání a dozvíme se, která karta je nakonec výhodnější. Už teď je ale jasné, že v oblasti střední třídy desktopových grafických karet bude slušný boj o zákazníka, což je jedině dobře.

Diskuze (19) Další článek: Fortnite běží na iPadu Pro ve 120 snímcích sekundu. Konzole Xbox One X a PS4 zatím zvládnou jen 60 fps

Témata článku: Hardware, Byznys, AMD, Grafické karty, Nvidia, Novinka, Střední třída, AMD Radeon, Záře, Grafická karta, Cena, GeForce, Výkon, Třída, Karta

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11