Grafické karty | Nvidia | Zvuk

Nvidia vydala „zázračnou“ aplikaci RTX Voice, která ze zvuku eliminuje vše kromě hlasu

Nvidia vydala „zázračnou“ aplikaci RTX Voice, která ze zvuku eliminuje vše kromě hlasu

Nvidia představila novou aplikaci RTX Voice, která se stahuje zdarma jako samostatný software z oficiálních stránek. Zaměřuje se pouze na jedinou oblast – odstranit veškerý šum a nežádoucí zvuky kromě snímaného hlasu v mikrofonu.

RTX Voice, jak název napovídá, funguje pouze s grafickými kartami řady GeForce RTX, které už mají hardwarová tensor jádra. Důvodem je, že právě tato specializovaná jádra pro akceleraci umělé inteligence jsou u této aplikace používaná a není tak příliš zatěžována hlavní výpočetní část, což je důležité třeba při multiplayeru a streamování.

Klepněte pro větší obrázek
Rozhraní aplikace Nvidia RTX Voice

Aplikace funguje zcela jednoduše – nastavíte vstup, míru potlačení šumu a pak výstup, kam chcete výsledný zpracovaný zvuk poslat. Tento výstup pak posléze volíte v různých druzích softwaru pro videohovory, streamování (OBS Studio, Xsplitter), nahrávání zvuku z mikrofonu a další.

I přes to, že se jedná o první verzi, dle prvních testů funguje doslova zázračně a mnohem lépe, než cokoli co je na trhu. Můžete mít doslova zapnutý vysavač a do toho mlátit klávesami na herní „cvakací“ klávesnici a vše co ostatní uslyší a je nahráno, je pouze vaše čisté mluvené slovo z mikrofonu.

Vzhledem k tomu, že Nvidia zveřejnila i SDK, lze brzy očekávat také integraci s dalšími nástroji, kdy bude možné aplikaci využít i při klasické videoeditaci. Jak RTX Voice nastavit pro konkrétní aplikaci, si můžete přečíst zde.

Za zmínku určitě také stojí novinka v ovladačích, která rozšířila podporu hardwarového NVENC enkodéru na 3 nezávislé streamy v reálném čase. To se hodí například pro streamery, kteří mohou v reálném čase zpracovávat obraz s různým datovým tokem (jeden pro Twitch, druhý kvalitnější pro pozdější použití na Youtube a podobně).

Diskuze (4) Další článek: Jablko z druhé ruky: Jak na nákup bazarového zařízení od Applu

Témata článku: Technologie, Software, Umělá inteligence, YouTube, Grafické karty, Nvidia, Strojové učení, Zvuk, Twitch, RTX 2080, RTX 2070, RTX 2060, Aplikace, GeForce, Šum, VOI, Reálný čas, NVENC, OBS Studio, XSplit, Streamování, SDK, APL, HLA, Mikrofon, Software na Heureka.czRecenze hry Halo Infinite. Za přežití lidstva v otevřeném světě

Recenze hry Halo Infinite. Za přežití lidstva v otevřeném světě

Slavná legenda konečně vychází a nejen, že tentokrát vyjde také na PC, ale vůbec poprvé se podívá do zcela otevřeného světa. Master Chief se utká za přežití lidstva a rozhodně to stojí za to.

Vojtěch Matušinský
Halo InfiniteRecenze
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Do garáže si naházíte celou řadu nových bouráků.

Michal Maliarov
Forza Horizon 5Závodní
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy