Nvidia | Grafické karty | Servery

Nvidia už nabízí první kartu pro PCI Express 4.0 postavenou na architektuře Ampere

V květnu Nvidia představila novou architekturu grafických čipů s označením Ampere, které jsou vyráběné 7nm technologií. Jednalo se ale o moduly ve formátu SXM4, které jsou určené do větších systémů v podobě DGX A100.

Nvidia ale nyní představila čip A100 i ve formě klasické výpočetní karty, která je určená pro rozhraní PCI Express 4.0. Oproti variantě v modulu ale má určitá omezení, která se podepisují i na maximálním výkonu.

I přes dodatečné napájení v podobě osmipinového a šestipinového konektoru je maximální TDP karty 250 W, zatímco u modulu to je 400 W. Dle Nvidie to znamená snížení výkonu o přibližně 10 %. Samotná konfigurace čipu je ale stejná a k dispozici je všech 6 912 cuda jader.

Zároveň je možné pomocí NVLinku propojit do společného výpočtu pouze dvě karty. V případě modulového řešení se Nvidia díky technologii NVSwitch chlubí možností zapojení až 8 modulů najednou.

Výhodou této varianty je pochopitelně možnost snadno upgradovat stávající servery a superpočítače bez nutnosti měnit ostatní komponenty.

Váš názor Další článek: Konkurence AirDropu od Googlu nebude jen na Androidu. Podívá se i na Chromebooky a do Chromu

Témata článku: Technologie, Hardware, Nvidia, Grafické karty, Superpočítače, Servery, Architektura, Ampere, Datacentra, Modul, Varianta, Karta, Grafický čip, PCI Express


Určitě si přečtěte

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 16


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize