Hardware | Nvidia | Grafické karty

Nvidia ukončí podporu pro starší notebookové grafiky a pohřbila 3D Vision

Pokud jste majiteli herního notebooku, ve kterém se nachází mobilní grafická karta generace Kepler od společnosti Nvidia, mám pro vás špatné zprávy. Od dubna tohoto roku skončí softwarová podpora. To znamená, že všechny budoucí opravy a optimalizace na nové hry už nebudou pro tuto architekturu v rámci aktualizovaných ovladačů vycházet.

Nvidia také oznámila konec podpory své uzavřené technologie 3D Vison pro zobrazování 3D obrazu s aktivními brýlemi na kompatibilních monitorech. Technologie byla uvedena v roce 2008, kdy bylo 3D módním trendem. Ale stejně jako v televizorech se většího rozšíření na monitorech hráčů nedočkalo a v posledních letech je to více méně mrtvá technologie.

Konec podpory 3D Vision byl tedy očekávaný a celkem logický krok. Poslední ovladače ke grafickým kartám, které ještě budou 3D Vision podporovat, vyjdou v dubnu a ponesou označení 418.

Vraťme se ještě ale k mobilním grafikám. Generace označovaná jako Kepler má celkem široký rozsah modelů. Jsou to notebookové grafické karty sérií GeForce GT/GTX 6xxM, 7xxM a 8xxM, ale na Kepleru jsou postaveny i základní novější modely devítkové řady, konkrétně 910M a 920M.

Pokud bychom se podívali ke konkurenci, jak je na tom s podporou stejně staré architektury GNC, která je na trhu od roku 2011, tedy dokonce o rok déle, než architektura Kepler od Nvidie, tak je to situace veselejší. Zde k žádné změně prozatím nedochází, grafické karty jsou nadále podporovány a budou na ně vycházet všechny opravy i optimalizace na nové hry. Podobně je na tom i řešení HD3D, tedy obdoba technologie 3D vision.

Diskuze (24) Další článek: Albert Einstein se narodil před 140 lety. Jeho teorie se postupně potvrzují dodnes

Témata článku: Technologie, Hardware, Nvidia, Grafické karty, Architektura, Kepler, Grafická karta, Nová hra, GNC, Karta, Grafika, Konec podpory, Kepler od Nvidie, Vision, Podpora


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky