Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Nvidia ukázala vysoký výkon GeForce RTX 3080 při rozlišení 4K ve hře Doom Eternal

Před pár dny Nvidia představila novou generace desktopových grafických karet GeForce RTX 3070, GeForce RTX 3080 a tak trochu speciální GeForce RTX 3090, která je spíše náhradou Titana z minulé generace.

Doposud nejsou k dispozici nezávislé testy výkonu, ale Nvidia se rozhodla ukázat reálný výkon při hře Doom Eternal, která běžela na maximální detaily (ale bez HDR) a v rozlišení 4K. Ve videu přitom porovnává výkon GeForce RTX 3080 a starší GeForce RTX 2080 Ti s použitým rozhraním Vulkan.

Zatímco GeForce RTX 2080 Ti je ráda, že dává v průměru kolem 90 snímků za sekundu, nová GeForce RTX 3080 má průměr kolem 130 fps s tím, že při náročnějších scénách dojde k poklesu k 110 snímků za sekundu a když se nic moc neděje tak vystřelí klidně i na 175 fps.

Vysoký počet snímků je důležitý hlavně ve spojení s displeji s vysokou frekvencí, kdy tato kombinace dokáže poskytnout jasně měřitelnou výhodu třeba v kompetitivním hraní. Doom Eternal je ale graficky méně náročnější hrou, protože engine je hodně optimalizovaný a moderní hry v tomto rozlišení na maximální detaily jsou obvykle mnohem náročnější.

I tak lze ale předpokládat, že bude splněno tvrzení, že s GeForce RTX 3080 si užijete hry minimálně na 4K@60 i se zapnutým ray tracingem. Alespoň do té doby, než se objeví ještě náročnější hry.

Diskuze (18) Další článek: Facebook zkoumá vliv sítě u voleb. Zkouší platit uživatelům, aby sociální síť nepoužívali

Témata článku: Testy, Grafické karty, Hry, Nvidia, GeForce RTX 3000, Doom, Výkon, Rozlišení, Vulkan, Náročná hra, Maximální detail, Vysoký výkon, Titano, DOOM Eternal, GeForce


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně