Notebooky | Nvidia | Grafické karty

Nvidia tvrdě zakročila. Výrobci notebooků budou muset přesně uvádět, jaký model grafiky GeForce RTX 3000 používají

Na konci minulého měsíce jsme informovali o problému, který souvisí s novými mobilními grafickými kartami řady GeForce RTX 3000 od Nvidie. Nvidia totiž vyrábí celkem 28 různých konfigurací a rozdíly jsou tak velké, že některé GeForce RTX 3080 jsou pomalejší než vybrané verze GeForce RTX 3060. Tím se dá snadno manipulovat a snadno oškubat nic netušícího zákazníka ze strany výrobců notebooků.

Nvidia se ale k tomu problému postavila přímo. Zatímco dříve výrobcům notebooků pouze doporučila uvedení všech potřených informací o konfiguraci grafické karty a výrobci jako MSI, Asus, Dell a další tomuto doporučení nejspíše záměrně nevyhověli, nyní už musí.

Klepněte pro větší obrázek
Přehled všech variant mobiních grafik řady GeForce RTX 3000 od Nvidie. Rozdíly ve výkonu jsou obrovské a matoucí (Zdroj: Videocardz)

Nyní totiž Nvidia už tyto dodatečné přesné informace o použitém modelu grafické karty vyžaduje a výrobce notebooků ji musí bezpodmínečně splnit. Podrobnější informace už tak na stránkách začala uvádět společnost Gigabyte, stejně tak Asus nebo XMG. Další výrobci jistě budou následovat.

Určení modelu tak bude pro zákazníky transparentnější a to i díky přehledné tabulce od webu Videocardz a dodatečným údajům i v ovladačích (Nvidia Control Panel).

Diskuze (19) Další článek: Vy a počítač: S jak velkým diskem si vystačíte na soukromém počítači?

Témata článku: Notebooky, Nvidia, Grafické karty, Asus, Dell, MSI, GeForce RTX 3000, Gigabyte, Ampere, Nvidia Control Panel, Model, GeForce, Notebook, Grafika, GeForce RT, XMG, Grafická karta, Výrobce, Notebooky na Heureka.czZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Nejlepší weby na stahování modelů pro 3D tiskárny. Thingiverse zná každý, ale jsou tu i lepší alternativy

Nejlepší weby na stahování modelů pro 3D tiskárny. Thingiverse zná každý, ale jsou tu i lepší alternativy

** Cokoliv od skládací lopaty na sníh po komiksové figurky ** Printables má věrnostní program, kde lze získat filament (a další) zdarma ** Modely pro FFF/FDM i SLA tiskárny

David Caba
3D tisk
Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku