Nvidia Shield jde na trh: kdy, za kolik a bude to stát za to?

Nvidia po dlouhém čekání konečně představila svou vlastní mobilní herní konzoli, která je založená na Androidu a umožňuje i streamované hraní her z počítače.
Nvidia Shield jde na trh: kdy, za kolik a bude to stát za to?
Kapitoly článku

Cena a dostupnost

Nvidia zpočátku vypustí Shield pouze pro USA a Kanadu, přičemž předobjednávky přes různé eshopy bude možné uskutečnit již od 20. května. Prvním majitelům by měly Shieldy dorazit v průběhu června.

Klepněte pro větší obrázek
Shield znamená vstup Nvidie do segmentu mobilních herních konzolí (Zdroj: Nvidia)

Nvidia stanovila relativně nízkou cenu – 349 dolarů, což je v přepočtu na naše podmínky kolem 8 000 Kč s DPH. Cena je tak nižší než v případě iPadu, ale na druhou stranu vyšší než Playstation Vita. Kdy se bude Shield prodávat i u nás, zatím není jasné. Jednou z možností je sice objednání přímo z USA, to ale znamená navíc dopravu, clo a problémy s roční zárukou.

Shield je pro Nvidii riskantní krok, který nemusí vyjít, může to být do budoucna ale poměrně populární řešení pro mobilní hraní. Kromě zmíněných her pro Android a podpoře streamování z počítače totiž navíc nesmíme zapomenout na retro scénu pomocí různých emulátorů.

Nvidia Shiled v takovém případě nabídne skvělou možnost mobilního hraní všech starých herních pecek z konzolí jako Nintendo, Sega, Commodore a dalších, pro které jsou emulátory pro Android dostupné. Takové emulátory podporují mapování kláves, takže by kompatibilita se Shieldem neměla být problém.

Nezbývá než čekat, jak se Shieldu bude dařit a zda Nvidia skutečně vytvořila produkt, o který bude ze strany hráčů dostatečný zájem.

Video: Shield na vlastní ruce

Témata článku: Technologie, Hardware, Nvidia, Bezdrátové nabíjení, Hraná hra, Dishonored, Borderlands 2, První majitel, Stát, Hero, Skyrim, Batman Arkham Series, Analog, Riskantní krok, Micro HDMI, Keep, Project, A/B, Creed, Kvalitní router, Batman, Hlučné prostředí, Mobilní hraní, Prodej, Dobrý zvuk, Počítače levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk