Nvidia | Grafické karty | Gigabyte | RTX 2060

Nvidia RTX 2060 přijde v lednu. Nástupce GTX 1060 má zajímavé parametry, ale i vyšší cenu

Nvidia tento rok uvedla novou generaci grafických karet Turing v podobě vrcholných modelů RXT 2070/2080 a 2080 Ti. Většina zájemců o novou grafiku ale netrpělivě čeká spíše na uvedení nástupce modelu GTX 1060 6GB, který bude cenově dostupnější a měl by nabídnout zajímavější poměr cena/výkon. Dočkají se v lednu, prozradil to zdroj webu Videocardz, který přinesl informace o připravovaném modelu RTX 2060 a dokonce i obrázky připravované karty od Gigabytu.

GeForce RTX 2060 bude osazena stejným čipem jako RTX 2070, ovšem bude zde pouze 1920 aktivních stream procesorů. Frekvence čipu by se měla pohybovat mezi 1320 až 1620 MHz. Tensor jednotek bude mít čip celkem 240, což znamená, že výkonem v ray tracingu nebude karta moc daleko od RTX 2070.

Karta ponese 6 GB paměti GDDR6, skrze 192bitovou sběrnici. Celková propustnost nové RTX 2060 bude tedy 336 GB/s. To je vůči 192 GB/s u modelu GTX 1060 dost značný skok a karta by tedy nemusela trpět tím, že by ji paměťová propustnost omezovala.

Cena by měla být v rozmezí 350~400 dolarů. To znamená, že česká cena po přepočtu a započtení DPH zřejmě přeskočí hranici deseti tisíc korun. Nvidia tedy zjevně i u tohoto modelu s cenou poskočí oproti předchozí generaci, podobně to ostatně bylo i s již vydanými modely RTX 2070/2080 a 2080 Ti.

K samotnému představení karty dojde bezesporu na veletrhu CES v Las Vegas hned na začátku ledna, samotný prodej by měl brzy nato navázat.

Diskuze (44) Další článek: Prodeje herních monitorů se meziročně zdvojnásobily. Hraní na počítači zase táhne

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Gigabyte, RTX 2080, RTX 2070, RTX 2060, Celková propustnost, Rozmezí, Paměťová propustnost, Předchozí generace, CES, Stejný čip, Las Vegas, RXT, Parametr, Zajímavý parametr, Připravovaný model, DPH, Karta, Nová generace, Připravovaná karta, Nástupce, Propustnost, Zajímavý poměr, Aktivní stream, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Tento tablet s e-ink displejem může přinést to nejlepší z obou světů. Nenáročné čtení knih a Android 11

Tento tablet s e-ink displejem může přinést to nejlepší z obou světů. Nenáročné čtení knih a Android 11

** Společnost Bigme oznámila zajímavý tablet s E-ink displejem ** Běží v něm Android 11 se službami od Googlu ** Tablet se bude brzy nabízet na Kickstarteru za zajímavou úvodní cenu

Martin Chroust
E-inkTabletyAndroid