Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 3000

Nvidia připravuje GeForce RTX 3080 Ti možná jen s 12 GB paměti

Už koncem minulého roku se objevily spekulace o tom, že Nvidia chystá výkonnější variantu desktopové grafické karty GeForce RTX 3080 s přízviskem Ti, která přinese nejen vyšší výkon blížící se GeForce RTX 3090, ale také více paměti.

Stávající GeForce RTX 3080 má pouze 10 GB paměti GDDR6X, což může být v některých výjimečných případech problém a spíše se tak jedná o omezení do budoucna. Původně se spekulovalo nad tím, že Nvidia vylepšenou GeForce RTX 3080 Ti vybaví dvojnásobnou kapacitou paměti – 20 GB GDDR6X.

Dávalo by to smysl i kvůli tomu, že například mnohem levnější GeForce RTX 3060 má 12 GB paměti GDDR6. Jeden z původních zdrojů informací o nové verzi však nyní přišel s informacemi, že GeForce RTX 3080 Ti bude mít 12 GB paměti GDDR6. Tedy pouze o trochu více, byť alespoň více, než nejvyšší model předchozí generace GeForce RTX 2080 Ti (11 GB).

Dle vyjádření se rovněž opět potvrzuje, že by karta měla mít očekávaných 10 240 cuda procesorů a v tomto směru se tak vyrovná GeForce RTX 3090, která jich má 10 496. Karta by prý měla být připravena na duben letošního roku.

Jak to celé dopadne, je samozřejmě otázkou. Možná se nakonec klidně dočkáme dvou verzí ve stylu Super a Ti s 12 GB a 20 GB paměti.

Video z uvedení karet GeForce RTX 3000

Diskuze (10) Další článek: Dvanácettrojka se dočkala oživení. Škoda nechala připravit koncept, který na legendární dodávku navazuje

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Spekulace, GeForce RTX 3000, Ampere, Paměť, GB paměť, GeForce RT, Grafická karta, PAM, Super, GeForce, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy