Technologie | Grafické karty | Nvidia

Nvidia pořádá 1. září speciální událost. Představí grafické karty GeForce RTX 3000

Nvidia pořádá 1. září speciální událost. Představí grafické karty GeForce RTX 3000

Už poměrně dlouho se spekuluje o tom, že Nvidia, AMD a dokonce i Intel v září nebo srpnu uvedou nové grafické karty. A jak to dle oficiálního oznámení vypadá, hned začátkem září se dozvíme novinky od Nvidie.

Nvidia totiž oznámila, že 1. září uskuteční speciální událost s označením „GeForce Special Event“, kde novinky představí zakladatel a šéf Nvidie - Jensen Huang. Dočkat bychom se měli jak nových grafických karet řady GeForce RTX 3000, které budou postavené na již představené 7nm architektuře Ampere (zatím jen pro servery a datacentra), ale i dalších technologických a herních novinek.

Pravděpodobně bychom se mohli setkat i s nějakým posunem v oblasti streamování her (GeForce Now), kde bude nyní velký přetlak konkurence – Microsoft totiž v těchto týdnech spouští xCloud. Možná si ale Nvidia prezentaci vyhradí pouze na nové grafiky.

Představení bude streamované přímo ze stránek Nvidie a začne v 18 hodin našeho času.

Diskuze (2) Další článek: Šílené stroje 20. století: Podhuštěný Rolligon, Rhino a kráčející sovětský bagr

Témata článku: Technologie, Microsoft, Intel, AMD, Grafické karty, Nvidia, GeForce Now, GeForce RTX 3000, Ampere, xCloud, Novinka, GeForce, GeForce RT, Kart, Jensen Huang, Události, Speciální událost, Září, SpecialRecenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a je pořád stejná

Recenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a je pořád stejná

Age of Empires patří do té sekce legendárních strategií, které pomohly žánr rozvinout a přinesly mnoho novinek. Přesto se série za mnoho let dočkala jen tří dílů. V dílnách studia Relic Entertainment konečně vzniklo pokračování a ačkoli je dobré, moc se teda nezměnilo.

Michal Maliarov
Age of Empires 4Recenze
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály