Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Nvidia odkládá uvedení GeForce RTX 3070 až na 29. října. Chce mít k dispozici více karet v prodeji

Podle původních plánů měla Nvidia dostat na trh očekávaný třetí model karty GeForce RTX 3070 už 15. října. Vzhledem k předchozím negativním událostem a obrovskému zájmu ale uvedení přehodnotila.

Dle vyjádření Nvidie je výroba modelů GeForce RTX 3070 už rozjetá a to jak přímo v rámci Founders Edition, tak i u ostatních výrobců, kteří od Nvidie dostávají pouze hlavní čipy a návrh referenčního designu. Aby se neopakovala situace jako u GeForce RTX 3080 a GeForce RTX 3090, které jsou stále celosvětově více méně nedostupným zbožím, chce si Nvidia prodloužit přípravu.

Oficiální prodej GeForce RTX 3070 je tak odložen až na 29. října. Nabízí se pochopitelně i další důvody - je to přesně den poté, co AMD představí nabídku nových grafických karet řady Radeon RX 6000. Zároveň Nvidia a výrobci čelí problémům s nestabilitou karet, které byly kvůli uspěchanému prodeji nedostatečně otestované. Spekulovat můžeme i nad tím, že je byzynsove chytřejší nyní pokrývat poptávku právě po dražších kartách.

I když už Nvidia vydala nové grafické ovladače, které chybu s padáním mají opravovat, určitě lze počítat s tím, že kvůli tomuto problému bude testování karet GeForce RTX 3070 mnohem podrobnější.

Cena za GeForce RTX 3070 zůstává stále stejná - 13 999 korun, ale různé varianty budou určitě dražší. Výkon karty by měl být podobný GeForce RTX 2080 Ti a o 60 % vyšší než u GeForce RTX 2070.

Bude rozhodně zajímavé, zda karty budou skutečně dostupné, respektive pokryjí jistě velkou poptávku a co s tím udělá právě prezentace AMD. Otázkou rovněž je, kdy začne nové grafiky prodávat AMD.

Diskuze (2) Další článek: Pokud byl váš předek neandrtálec, možná budete mít těžký průběh Covid-19

Témata článku: AMD, Grafické karty, Nvidia, Ampere, GeForce RTX 3000, Poptávka, Výrobce, Founders Edition, Říjen, Radeon, Prodej, Uvedení, GeForce

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači