Kryptoměny | Grafické karty | Nvidia

GeForce RTX 3080 by mohla být v hledáčku těžařů kryptoměn. Má téměř dvojnásobný výkon

Nová generace desktopových grafických karet od Nvidie - GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 by mohla zaujmout zapálené těžaře kryptoměn jako třeba Ethereum. Podle prvních testů totiž například GeForce RTX 3080 poskytuje velký skok ve výkonu.

Web Videocardz zveřejnil statistiky výkonu při použití algoritmu Dagger-Hashimoto pro těžení kryptoměny Ethereum. Zatímco starší generace grafických karet AMD Radeon RX 5700 nebo GeForce RTX 2080 Ti měly výkon kolem 50 až 54 MH/s, GeForce RTX 3080 na tom je téměř dvakrát lépe.

Klepněte pro větší obrázek
Statistiky výkonu těžení GeForce RTX 3080 dle webu Videocardz

Dle měření bylo při maximální nastavení možné dostat výkon až na 81,3 MH/s, při dalším přetaktování pamětí pak dokonce na 89,5 MH/s, dokonce i při mírně nižším TDP 290 W (maximální je 320 W).

Vzhledem k tomu, že Nvidia nastavila i velmi zajímavé ceny, snad se nedočkáme situace jako v minulosti, kdy byly určité období výkonné grafiky naprosto vyprodané právě kvůli těžařům.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (15) Další článek: Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition: Elektrická motokára burácí jako sporťák od Lamborghini

Témata článku: Kryptoměny, AMD, Grafické karty, Nvidia, Ethereum, Těžení, Minulá generace, Mha, Generace, GeForce, Výkon, Hledáček, Těžař, Web Videocardz, GeForce RT, Grafická kartaJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování