Grafické karty | Nvidia | Kryptoměny

GeForce RTX 3080 by mohla být v hledáčku těžařů kryptoměn. Má téměř dvojnásobný výkon

Nová generace desktopových grafických karet od Nvidie - GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 by mohla zaujmout zapálené těžaře kryptoměn jako třeba Ethereum. Podle prvních testů totiž například GeForce RTX 3080 poskytuje velký skok ve výkonu.

Web Videocardz zveřejnil statistiky výkonu při použití algoritmu Dagger-Hashimoto pro těžení kryptoměny Ethereum. Zatímco starší generace grafických karet AMD Radeon RX 5700 nebo GeForce RTX 2080 Ti měly výkon kolem 50 až 54 MH/s, GeForce RTX 3080 na tom je téměř dvakrát lépe.

Klepněte pro větší obrázek
Statistiky výkonu těžení GeForce RTX 3080 dle webu Videocardz

Dle měření bylo při maximální nastavení možné dostat výkon až na 81,3 MH/s, při dalším přetaktování pamětí pak dokonce na 89,5 MH/s, dokonce i při mírně nižším TDP 290 W (maximální je 320 W).

Vzhledem k tomu, že Nvidia nastavila i velmi zajímavé ceny, snad se nedočkáme situace jako v minulosti, kdy byly určité období výkonné grafiky naprosto vyprodané právě kvůli těžařům.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je stále Bitcoin. Prosazuje se ale také Litecoin, Ethereum nebo Bitcoin Cash. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Libra.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (15) Další článek: Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition: Elektrická motokára burácí jako sporťák od Lamborghini

Témata článku: AMD, Grafické karty, Nvidia, Kryptoměny, Ethereum, Generace, GeForce, Hledáček, Mha, Těžení, Grafická karta, Minulá generace, Výkon, Těžař, Web Videocardz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk