Nvidia: Fotorealistická virtuální realita změní internet

Diskuze čtenářů k článku

22. 10. 2009 17:00

internet 3d? on neni dnes ani 2d ani 3d ale nD.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
22. 10. 2009 09:22

myšlenka je to asi dobrá, ale právě ony zmiňované termíny- mít grafické studio, které by nepracovalo kvůli výpadku internetu? Nebo si to přes ten net jen "pomáhá?" Vím v budoucnu bude jistě net rychlejší a ještě stabilnější,ale jste na něm v tomto případě zřejmě zcela závislí.Další věc co mě napadá bude nastavitelnost vlastniho ui a různých specifických doplňků a případných oprav (úprav) a změny verzí, možná že jako klient budete mít vlastní nastavení ,,,nevím, no uvidíme

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
22. 10. 2009 00:24

Jako technologie je to pekna, ale stejne tu budou problemy s prenosovou rychlosti. Verim ze to muze fungovat nekde v podniku, kde je vsude rychla sit. Ale pri prenosu pres internet to bude naprd. Zaprve asi rychlost nebude dostacovat pro sledovani obrazu v realnem case s nejakym slusnym poctem snimku za vterinu. A zadruhe ping bude velky nepritel. Odezva mezi vstupem uzivatele a grafickym zobrazenim bude opravdu dost velka.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
22. 10. 2009 00:33

nerozumiem, na co by sa mal niekto pripajat na gpu server, ked doteraz sa ani nevyuziva pri renderingu gpu priamo u uzivatela.

aby to bolo efektivne, malo by tych gpu byt viac ako uzivatelov, pripajajucich sa na server /lebo kazdy ma jednu doma/.

btw, je to pisane tak, ako keby doteraz ziaden fyziku simulujuci renderer nebol /samozrejme, ze je/.

rozhodne to nebude realna simulacia na ktorej uz netreba nic menit.

to je idiotina. aj tento renderer bude pouzivat iteracie na to, aby sa k tej realite vobec na milu priblizil, nieto ju este simuloval.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
22. 10. 2009 01:23

Jednoduše proto, že si stačí na nějaký čas pronajmout nebo zaplatit používání clusteru, ve kterém není taková (ne zrovna levná) GPGPU karta ani jedna, ani čtyři, ale jsou jich tam desítky, v extrémním případě stovky. Když hoří termíny, je něco podobného k nezaplacení.

Třeba na prezentacích, které měla Nvidia při uvedení Fermi na GPGPUTech (http://www.youtube.com/watch... - rendering cca ve 3:30) prý scénu renderovalo deset grafik (starší generace, nejspíš s jádrem GT200).

Pro pár uživatelů (stěží jich budou i ve větším podniku stovky) se nemusí vyplatit pořizovat dostatečně výkonnou renderovací farmu, o kterou by se jinak na clusteru mohli podělit s ostatními. Jen málokdo něco takového asi dokáže naplno využívat čtyřiadvacet hodin denně.

Co se týká toho je to psané tak, že to vypadá, jako by žádný fyziku simulující renderer nebyl – Nvidia, resp. mental images to pochopitelně prezentují tak, aby zbytečně nedělali reklamu konkurenci, a to, aby mohli říci "první" rafinovaně řeší oním dodatkem "pro GPU", který se většinou poblíž toho "fyzikálního renderingu" vyskytuje, aby se jim nedalo nic vytýkat.

Co se přiblížení k realitě týče, když půjdeme do extrémů, ani v reálu není možné dosáhnout dvakrát stejného výsledku. Co je potom reálný výstup? :)

Prezentující možná chtěl vypíchnout, že spíš než renderer jim už teď dělají vrásky především materiály, kvůli kterým výsledek nevypadá "dokonalý".

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
22. 10. 2009 14:52

Tak jednou jste novinář, tak nemusíte jen slepě někoho papouškovat, ale můžete to přímo uvést v článku. Jinak ale dobé.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
22. 10. 2009 01:00

Na interaktivní rendering zatím není potřeba, aby to švihalo dvaceti snímky za vteřinu, a kde budou za pár let přenosové rychlosti na netu ví jen bůh. Všimněte si taky toho, že to neběží na bůhvíjakém rozlišení, většinou se to prezentuje na malých noteboocích či netboocích.

A co se odezvy týče, není to Quake, aby bylo potřeba měřit ji v řádech milisekund.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor