Umělá inteligence | Nvidia | Neuronová síť

Nvidia dokáže generovat naprosto fotorealistické snímky neexistujících osob

Nvidia dokáže generovat naprosto fotorealistické snímky neexistujících osob

Nvidia vylepšila svoji neuronovou síť na generování fotografií fiktivních osob. Osob, které neexistují. Poprvé se s technologií pochlubila před rokem a nyní ji dovedla téměř k dokonalosti.

Podle studie publikované na Arxivu (PDF) dokáže síť vytvářet naprosto fiktivní fotografie neexistujících osob na úrovni jednotlivých pixelů, nebo přenášet jen některé parametry z jedné osoby na druhou. Na základě vstupní fotografie osoby s brýlemi může vytvořit fiktivní, která bude mít také brýle apod.

Klepněte pro větší obrázek
Ani jedna z těchto osob neexistuje. Vytvořila je neuronová síť Nvidie.

A právě tato možnost nastavování nejrůznějších parametrů je na celém experimentu nejzajímavější, vědci totiž dokážou na míru sestavit fiktivní osobu dle zadání. Chcete, aby se dívala doprava? Žádný problém. Chcete, aby měla jižanské rysy? Žádný problém…

Možnosti využití jsou obrovské od nasazení v herních technologiích (generování věrohodných textur pro herní charaktery) až po tvorbu fake news a falešných profilových fotografií třeba na Facebooku.

Klepněte pro větší obrázek
Generování výstupní fotografie kopírováním charakteristických rysů ze vstupních fotografií. Horní řadu tedy mohou představovat reálné osoby, zatímco ty na spodních řádcích jsou syntetické, ale inspirované těmi skutečnými.

Projekt Lyrebird ukázal, že už brzy nebudeme moci věřit nahranému hlasu. Zdá se, že s obrazem to brzy dopadne stejně.

A jen tak na okraj, kdybyste si chtěli vycvičit podobnou neuronovou síť stejné kvality, budete potřebovat superpočítač. Cvičení totiž zabralo celý týden a to na mašině Nvidia DGX-1 (8 akceleračních jednotek Tesla V100).

V každém případě, autoři chtějí vycvičené modely i zdrojový kód zveřejnit online, takže zkušenější uživatelé si budou moci model vyzkoušet i bez superpočítače.

Diskuze (5) Další článek: Jsou klasické cigarety škodlivější než elektronické? Vědci hledali odpověď v moči

Témata článku: Technologie, Facebook, Umělá inteligence, Nvidia, Neuronová síť, PDF, Nvidia DGX, Vstupní fotografie, Experiment, Arxivu, Reálná osoba, Generování, Spodní řádek, Herní charakter, Studie, Fotografie, Zkušený uživatel, Tesla, Horní řada, Nejrůznější parametr, Superpočítače, Charakteristický rys, Nahraný hlas, Herní technologie, Zdrojový kód


Určitě si přečtěte

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky