Notebooky | Grafické karty | Nvidia

Nvidia chystá pro notebooky mobilní GeForce RTX 3070 Ti a 3080 Ti. Dočkáme se ale až příští rok

Nvidia chystá pro notebooky mobilní GeForce RTX 3070 Ti a 3080 Ti. Dočkáme se ale až příští rok

Intel by měl v prvním či druhém čtvrtletí roku 2022 představit i mobilní procesory Core 12. generace (Alder Lake), které budou následovat aktuální desktopové modely. Vzhledem k tomu, že to bude i díky marketingu znamenat také zvýšení prodejů notebooků, chystá Nvidia i nové výkonné modely mobilních grafických karet.

Podle údajů z databáze PCI Device ID však Nvidia chystá nejen nejvýkonnější mobilní GeForce RTX 3080 Ti (GA103), o které se spekulovalo už dříve, ale také GeForce RTX 3070 Ti (GA104).

Nvidia už v současnosti nabízí mobilní GeForce RTX 3070 a 3080, takže půjde o modely, které skvěle doplní stávající nabídku pro náročné notebookové hráče. U mobilní GeForce RTX 3080 Ti se počítá s 16 GB paměti GDDR6, v případě mobilní GeForce RTX 3070 Ti pak jen s 8 GB GDDR6.

Zmíněná GeForce RTX 3080 Ti bude pochopitelně mnohem slabší než desktopový model, počítá se u ní až s 7 680 cuda jádry a 256bitovým paměťovým rozhraním. Podobně jako u současných verzí se asi dočkáme několika variant i u těchto modelů. Výrobci totiž mohou vybrat různé konfigurace dle maximálního TDP a použitého chlazení.

Váš názor Další článek: Arrakis snů a skutečnosti: Jaká by byla planeta, na níž se odehrává děj legendárního románu Duna?

Témata článku: Notebooky, Intel, Grafické karty, Nvidia, GeForce RTX 3000, Ampere, Databáze, Core, Model, Grafická karta, GeForce, Alder Lake, Notebook, Notebooky na Heureka.czI Firefox „šmíruje“. Vznikl proto jeho čistší klon LibreWolf
Lukáš Václavík
ProhlížečeSoftwareFirefox
Vodafone láká na kombinaci služeb, neomezená mobilní data můžete mít za 500 Kč
Jan Láska
Neomezená dataTarify a mobilní službyVodafone
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Procesory AMD s výkonnou integrovanou grafikou využívaly letitou architekturu Zen+. Výkonný nástupce se Zen 3 přichází v době, kdy je ho zapotřebí nejvíce.

Adam Vágner
RyzenTestyAMD