Grafické karty | Nvidia | Ampere

Nvidia chystá nový 12pinový konektor pro grafické karty, měla by je dostat generace Ampere

Nvidia odeslala ke schválení do organizace PCI-SIG nový typ externího napájecího konektoru pro grafické karty, který používá 12 pinů. Nový 12pinový konektor má rozměry 1,9 × 1,4 × 0,835 cm a zatím se spekuluje, že ho Nvidia nejspíše použije u desktopových grafických karet s architekturou Ampere, které stále ještě nebyly oficiálně uvedené.

Konektor používá šest 12V pinů (+6 pro uzemnění), přičemž každý pin zvládne až 9 A. Konektor je tak schopný pro grafickou kartu dodávat teoreticky až 648 W. Vzhledem k tomu, že konstrukčně jde o kombinaci dvou šestipinových konektorů, neměl by být pro výrobce zdrojů problém konektor nasadit jako upravený typ kabelu.

Pokud jde o maximálně spotřebu, v případě grafických karet s architekturou Ampere se očekává maximálně kolem 350 W, takže nový standard nemusí být nutností. Nvidia si tak možná již připravuje pole na budoucí verze a generace, například i dvoučipových modelů.

Nejvýkonnější modely GeForce RTX 2080 Ti se zvýšenými frekvencemi z výroby totiž vyžadují tři 8pinové konektory. Jeden osmipinový konektor přitom dodává 150 W a samotný slot PCI Express pak 75 W. Dohromady tak tato kombinace tak dodává grafické kartě 525 W.

Vzhledem k tomu, že Nvidia musí čekat na certifikaci, která navíc nemusí být hned úspěšná, nelze příliš počítat s tím, že bude tento konektor použitý ihned pro první uvedené modely.

Diskuze (7) Další článek: Británie vykázala Huawei z výstavby 5G sítí. Kauza bude stát spoustu času i peněz

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, Architektura, Výroba, Ampere, Grafická karta, PCI Express, PCI-SIG, Konektor, GeForce, Pin, GeneraceDalší postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

** Včera odpoledne Facebook postihl rozsáhlý výpadek ** Tentokrát jej experti pečlivě zmapovali ** Projdeme si ho krok za krokem a vysvětlíme jednotlivé etapy

Jakub Čížek
VýpadekFacebookSociální sítě