Grafické karty | Nvidia | Ampere

Nvidia chystá nový 12pinový konektor pro grafické karty, měla by je dostat generace Ampere

Nvidia odeslala ke schválení do organizace PCI-SIG nový typ externího napájecího konektoru pro grafické karty, který používá 12 pinů. Nový 12pinový konektor má rozměry 1,9 × 1,4 × 0,835 cm a zatím se spekuluje, že ho Nvidia nejspíše použije u desktopových grafických karet s architekturou Ampere, které stále ještě nebyly oficiálně uvedené.

Konektor používá šest 12V pinů (+6 pro uzemnění), přičemž každý pin zvládne až 9 A. Konektor je tak schopný pro grafickou kartu dodávat teoreticky až 648 W. Vzhledem k tomu, že konstrukčně jde o kombinaci dvou šestipinových konektorů, neměl by být pro výrobce zdrojů problém konektor nasadit jako upravený typ kabelu.

Pokud jde o maximálně spotřebu, v případě grafických karet s architekturou Ampere se očekává maximálně kolem 350 W, takže nový standard nemusí být nutností. Nvidia si tak možná již připravuje pole na budoucí verze a generace, například i dvoučipových modelů.

Nejvýkonnější modely GeForce RTX 2080 Ti se zvýšenými frekvencemi z výroby totiž vyžadují tři 8pinové konektory. Jeden osmipinový konektor přitom dodává 150 W a samotný slot PCI Express pak 75 W. Dohromady tak tato kombinace tak dodává grafické kartě 525 W.

Vzhledem k tomu, že Nvidia musí čekat na certifikaci, která navíc nemusí být hned úspěšná, nelze příliš počítat s tím, že bude tento konektor použitý ihned pro první uvedené modely.

Diskuze (7) Další článek: Británie vykázala Huawei z výstavby 5G sítí. Kauza bude stát spoustu času i peněz

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, Architektura, Ampere, Výroba, Grafická karta, Generace, Konektor, PCI-SIG, PCI Express, GeForce, Pin


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11