Notebooky | Nvidia | Grafické karty

Nvidia chystá mobilní grafiku GeForce MX550 s architekturou Ampere. Bude v levných herních noteboocích

Hned v lednu roku 2022 se dočkáme spousty novinek od Nvidie a nečekaně se dojde i k představení levné mobilní grafické karty GeForce MX550, která nahradí stávající model GeForce MX450.

V databázi testů programu Geekbench se totiž objevil neznámý notebook od Lenova, který sice měl nový mobilní procesor Intel Core i7-1260P s 12 jádry na základní frekvenci 2,5 GHz a turbem 4,5 GHz, zároveň však měl i dodatečnou samostatnou grafickou kartu GeForce MX550. Vzhledem k tomu, že Intel u čipů nabízí integrované grafiky a zároveň chystá i vlastní mobilní samostatné grafiky, je to jistě nová zajímavá levná konkurence.

Klepněte pro větší obrázek

Podle všeho má GeForce MX550 upravený čip GA107 s architekturou Ampere, s čímž souvisí podpora nových technologií jak pro video, tak i pro hry. Tato grafika má 2048 cuda jader, takže výkonem bude někde na úrovni GeForce RTX 3050, což je v notebookové konstrukci celkem slušné. Nabídne tak výrazně vyšší výkon než integrovaná grafika v procesoru a hlavně nulové problémy s kompatibilitou, což je slabina čipů od Intelu. Karta má dle detekce 2 GB videopaměti, nejspíše GDDR6.

Primárním cílem budou s velkou pravděpodobností levné herní notebooky, které mají nižší ceny než notebooky s kartami GeForce RTX 3000.

Váš názor Další článek: Google optimalizoval Chrome. Ušetřil paměť, zkrátil odezvu, snížil počet pádů

Témata článku: Notebooky, Intel, Nvidia, Grafické karty, Lenovo, Architektura, Notebook, Grafika, GeForce, Grafická karta, Notebooky na Heureka.cz