Nvidia | Grafické karty | Výroba

Nvidia chce naplnit sklady. Opráší staré grafiky GeForce RTX 2060 a nebudou levné

Nvidia chce naplnit sklady. Opráší staré grafiky GeForce RTX 2060 a nebudou levné

V době, kdy stále není pokryta poptávka po nových grafikách řady GeForce RTX 3000, se Nvidia rozhodla ke kroku, který je z řady pohledů kontroverzní. Podle zdrojů webu Overclocking.com totiž Nvidia rozjíždí prodej starší řady karet.

Dle informací se Nvidia snaží nastartovat výrobu a prodej rok staré grafické karty GeForce RTX 2060, která využívá architekturu téměř dva roky starou (Turing). Výrobci karet a také integrátoři, kteří staví kompletní počítače, dostali novou skladovou zásobu těchto 12nm čipů.

Zatím není otevřeně jasné, co tímto postupem Nvidia sleduje, protože před krátkou dobou uvedla nástupce v podobě GeForce RTX 3060, která se má začít prodávat později v únoru a má stát „teoretických“ 329 dolarů, tedy asi 9 200 korun (počítejte spíše pár tisíc navíc).

Klepněte pro větší obrázek

Výrazně slabší GeForce RTX 2060 a 2060 Super se přitom mají prodávat v rozmezí 300 až 400 eur, což zní dost šíleně. Uvidíme, jak se situace vyvine, zda se Nvidie nesnaží zneužít velké poptávky a nedostatečné nabídky až takovým způsobem, že by prodávala staré modely za vysoké ceny. Bohužel tomuto kroku nepomáhá konkurence, protože AMD má s pokrytím poptávky možná ještě větší problémy než Nvidia.

Představení GeForce RTX 3060

[CNCVideo: player.zive.cz|

]

Diskuze (16) Další článek: Rychlý test: Samsung stále počítá s „lepšími“ SSD pro SATA. Co umí nová řada 870 EVO?

Témata článku: AMD, Nvidia, Grafické karty, Čipy, Architektura, Výroba, Poptávka, Alan Turing, Grafika, GeForce RT, Sklad, GeForce, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Překvapivý objev: Webbův teleskop ulovil svou první supernovu

Překvapivý objev: Webbův teleskop ulovil svou první supernovu

** Je to sotva pár dní, co nový vesmírný dalekohled Jamese Webba oficiálně zahájil vědecká pozorování ** A už tu máme překvapivý objev, který čekal jen málokdo ** JWST vystopoval svou první supernovu

Stanislav Mihulka
Teleskop Jamese WebbaSupernova
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware