Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Nvidia a také recenzenti ukázali na videu rozbalování a detaily nové grafiky GeForce RTX 3080

Nvidia sice skrze zakladatele a šéfa ukázala všechny tři nové modely desktopových grafických karet série GeForce RTX 3000, stále však čekáme na první recenze. Nvidia se ale rozhodla k postupnému uvolnění informací, které začínají samotným rozbalováním.

Přímo Nvidia totiž zveřejnila video, ve kterém rozbaluje vlastní verzi Founders Edition (pozor - nejde o referenční design, což může komplikovat výběr a kompatibilitu vodních bloků) s krátkou ukázkou toho, jak vypadá model GeForce RTX 3080. Právě ten se objeví v prodeji nejdříve, konkrétně 17. září, kdy lze očekávat i první recenze. Na videu je skvěle vidět i jak malý je nový 12pinový konektor, který je výrazně menší než současný 8pinový. Karta vyžaduje k adaptéru připojení dvou 8pinových PCI Express konektorů a má TDP 320 W.

K rozbalení a podrobnému pohledu na stejnou kartu se dostali i další recenzenti, takže lze očekávat, že Nvidia bude stejně postupovat i u modelu GeForce RTX 3090 s dostupností 24. září, tedy týden poté. V případě GeForce RTX 3070 Nvidia zatím stále neupřesnila datum dostupnosti, je pouze zveřejněné, že by to mělo být v průběhu října.

Diskuze (4) Další článek: Pozdě, ale přece. Zoom konečně zavádí možnost dvoufázového přihlašování

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, GeForce RTX 3000, Model, GeForce, Rozbalování, Grafika, PCI Express konektor, Recenzent, Recenze, Short, Founders Edition

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk