Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Nvidia a také recenzenti ukázali na videu rozbalování a detaily nové grafiky GeForce RTX 3080

Nvidia sice skrze zakladatele a šéfa ukázala všechny tři nové modely desktopových grafických karet série GeForce RTX 3000, stále však čekáme na první recenze. Nvidia se ale rozhodla k postupnému uvolnění informací, které začínají samotným rozbalováním.

Přímo Nvidia totiž zveřejnila video, ve kterém rozbaluje vlastní verzi Founders Edition (pozor - nejde o referenční design, což může komplikovat výběr a kompatibilitu vodních bloků) s krátkou ukázkou toho, jak vypadá model GeForce RTX 3080. Právě ten se objeví v prodeji nejdříve, konkrétně 17. září, kdy lze očekávat i první recenze. Na videu je skvěle vidět i jak malý je nový 12pinový konektor, který je výrazně menší než současný 8pinový. Karta vyžaduje k adaptéru připojení dvou 8pinových PCI Express konektorů a má TDP 320 W.

K rozbalení a podrobnému pohledu na stejnou kartu se dostali i další recenzenti, takže lze očekávat, že Nvidia bude stejně postupovat i u modelu GeForce RTX 3090 s dostupností 24. září, tedy týden poté. V případě GeForce RTX 3070 Nvidia zatím stále neupřesnila datum dostupnosti, je pouze zveřejněné, že by to mělo být v průběhu října.

Diskuze (4) Další článek: Pozdě, ale přece. Zoom konečně zavádí možnost dvoufázového přihlašování

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, GeForce RTX 3000, Founders Edition, PCI Express konektor, Recenzent, Short, GeForce RT, Rozbalování, Recenze, Model, Rozbalení, Grafika, GeForceJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
RECENZE: Samsung Galaxy Xcover 5 – robustní „pětka“ bez výraznějších změn

RECENZE: Samsung Galaxy Xcover 5 – robustní „pětka“ bez výraznějších změn

** Otestovali jsme odolný Samsung Galaxy Xcover 5 ** Telefon staví na zvýšené odolnosti, škoda, že jsme se nedočkali výraznějších změn ** U výpočetního výkonu budete muset hodně přivřít oči

Martin Chroust
OutdoorRecenze
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály