Microsoft | Windows 10 | Bing

Nudí vás stále stejná tapeta? Microsoft vydal aplikaci pro Windows, která tapety průběžně mění

Microsoft v rámci svého vyhledávače Bing ukazuje na domovské obrazovce každý den jinou tapetu. Ty nabízí i jako pozadí pro telefony a nyní konečně přichází i aplikace pro Windows. Překvapivě ji ale nenajdete v Microsoft Store.

Zlí jazykové tvrdí, že denní výběr tapety je to jediné, k čemu lze Bing využít. Částečně je to způsobené tím, že Bing se orientuje hlavně na zahraniční trhy, použitelný je už ale i v Česku. Přesto jsou ale tapety velkým lákadlem – Microsoftu se daří vybírat povedené kousky. Zcela překvapivě ale není možné přímo ve Windows zvolit, aby se tento výběr nastavil i jako tapeta. To je možné pouze na zamykací obrazovce, kde je k dispozici Windows Spotlight.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aplikace umožní i změnit tapetu na některou starší.

Microsoft tak ale nyní přichází s aplikací, která to zvládne. Zcela překvapivě ji ale nenaleznete v Microsoft Store a musíte si ji stáhnout z webu. Těžko říci, proč se firma uchýlila k tomuto kroku, že ignoruje vlastní obchod s aplikacemi. Celkově se ale jedná o jednoduchou utilitu, která ale ještě před instalací vybídne k nastavení Bingu jako výchozího vyhledávače a domovské stránky v prohlížeči.

Sama o sobě nenese žádné nastavení, pouze se po spuštění usídlí ve spodní liště, kde je zároveň možné přepnout na starší tapetu. Jakmile pak Microsoft vydá novou, změní se i u vás na počítači. Jedinou větší nevýhodou je logo Bingu umístěné v pravé spodní části každé tapety, některé fotografie ale i za tuto nepříjemnost stojí.

Program můžete stahovat přímo z webu Microsoftu.

Víte, že Desítky budou mít novou nabídku Start?

Zdroj: Thurrott

Diskuze (24) Další článek: Genová „řetězová reakce“ je nebezpečná, ale mohla by lidstvu pomoct v boji proti hladomoru

Témata článku: Microsoft, Windows, Software, Internet, Windows 10, Microsoft Store, Bing, Vyhledávače, Fotografování, Bingo, Obrazovka, Vyhledávač, APL, Windows Spotlight, Windows +, Aplikace, Česká republika, TapetyBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment